سبک زندگی

10 قانون کارما را بدانیم

آشنایی با 10 قانون کارما

کارما چیست!؟ کارما کلمه سانسکریت به معنی لغوی عمل کردن و به معنی واقعی آن بازتاب کار یا عمل شماست. معادل قانون نیوتن که می گوید: “هر عملی عکس العملی دارد.” وقتی ما فکر می کنیم، صحبت می کنیم و یا عملی را انجام می دهیم، نیرویی را به وجود می آوریم که مطابق همان عمل، عکس العملی را دریافت خواهیم کرد. این عکس العمل ممکن است اصلاح شود، تغییر کند یا به زمان دیگری موکول شود، اما اتفاق خواهد افتاد. این قانون عمل و عکس العمل است نه تنبیه کردن افراد مختلف، امکان ندارد فرد از نتیجه اعمال خود و یا عواقب آن فرار کند، اما در نهایت او به نتیجه کارمای خود خواهد رسید. نادیده گرفتن قانون کارما، آن را بی اثر نمی کند. حالا بد نیست قانون کارما را بدانیم تا آگاهی خود را نسبت به آن بیشتر کنیم. 10 قانون کارما را بدانیم تناسب اندام

1- قانون اصلی

 هرچه کاشتید همان را درو خواهید کرد. این قانون که قانون علت و معلولی هم شناخته می شود، می گوید: اگر به دنبال دوستی، صداقت، عشق، وفاداری هستید دوستانه، صادق، وفادار و عاشقانه زندگی کنید. در واقع هرچه ما به دنیا دهیم همان به ما بازگشت داده خواهد شد. 10 قانون کارما را بدانیم

2- قانون خلق

زندگی فقط اتفاق نمی افتد، بلکه به مشارکت ما هم نیاز دارد. همه موجودات چه در درون و چه در بیرون با جهان یکی هستند. هر اتفاق بیرونی که برایمان رخ می دهد، نشات گرفته از درون ماست. پس خودتان باشید و محیط خود را با چیزها و افرادی که علاقه یا دوست دارید داشته باشید، پر کنید.

3- قانون پذیرش

شما نمی توانید چیزی را تغییر دهید مگر آنکه آن را بپذیرید. اگر نسبت به فردی احساس بدی داریم و یا بدی را دیدیم، روی نگرش منفی تمرکز نکنیم و لازم است آن بدی را در خود ببینیم و به دنبال اصلاح آن در خود باشیم.

4- قانون رشد

هر کجا بروی، متعلق به همان جایی. طبق این قانون برای رشد روحی لازم است ما تغییر کنیم، نه اینکه شرایط محیطی یا بقیه افراد زندگیمان را تغییر دهیم، تنها چیزی که ما اجازه داریم تغییر دهیم فقط خودمان هستیم. زمانی که خودمان را تغییر بدهیم و به دنبال آنچه که هدف زندگیمان است برویم بقیه زندگی ما هم تغییر خواهد کرد.

5- قانون مسئولیت

هر وقت چیزی در زندگی من درست پیش نرفت، مشکل در درون من است. حقیقت کائنات این است که: ما آینه چیزی هستیم که ما را احاطه کرده است، و آنچه که ما را احاطه می کند، بازتاب ماست. ما باید مسئولیت زندگی خودمان را بر گردن بگیریم.

6- قانون ارتباطات

اگر کار یا عملی که انجام می دهیم از نظر ما ناچیز یا بی اهمیت باشد، باید بدانیم که آن عمل مهم بوده و همه چیز به کائنات ارتباط دارد. هر عملی به عملی دیگری منجر می شود. اولین عمل یا اقدام شما با آخرین اقدام یا عمل شما اهمیتی ندارد، زیرا هر دوی آن ها برای به سرانجام رسیدن کار شما مورد نیاز بوده و ضروری می باشد. گذشته، حال و آینده همگی باهم در ارتباط و نظم هستند.

7- قانون اثبات

اگر به درستی چیزی اعتقاد دارید، سپس در زندگی مواقعی پیش می آید که ما باید آنچه را که بهش اعتقاد داریم را انجام بدهیم ؟!

8- قانون اینجا و اکنون

نگاه به گذشته برای تحلیل آن، و نگاه به آینده برای نگرانی راجع به آینده، شما را از حضور در این لحظه و این مکان باز می دارد. افکار قدیمی، شیوه زندگی گذشته، عادات و الگوهای قدیمی باعث جلوگیری از داشتن زندگی جدید می شوند.

9- قانون تغییر

تاریخ تکرار خواهد شد، تا زمانی که شما درس خود را یاد گرفته باشید. شاید نیاز داشته باشید راه تان را مجددا بررسی کرده و یا تغییر دهید.

10- قانون صبر و پاداش

تمامی پاداش ها مستلزم رنج اولیه هستند. لازمه دریافت این پاداش صبوری و مصمم بودن شماست. شادی و لذت حقیقی زمانی اتفاق خواهد افتاد که ما در انتظار پاداش و نتیجه نبوده و کار و یا عمل مان را درست انجام دهیم.

از شما متشکريم که تا انتهای اين مقاله با ما همراه بوديد. لطفا سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در ميان بگذاريد، همچنين اگر ايده يا نظری در رابطه با مطلب حاضر داريد، خوشحال می شويم آن را با ما در ميان بگذاريد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن