سبک زندگی

10 تصمیم اشتباه که شما را 10 سال آینده پشیمان می کند

بد نیست یا 10 تصمیم اشتباه که شما را 10 سال آینده پشیمان می کند، آشنا شوید

آیا در زندگی تصمیم هایی گرفته اید که از انجام آن ها پشیمان شده باشید!؟ این تصمیمات می تواند به سادگی خوردن یک کیک بعد از کار باشد، یا تصمیماتی بزرگتری مانند ایجاد تغییر شغلی باشد. وقتی از تصمیماتی که می گیرید آگاه باشید احساس پشیمانی نخواهید کرد. آخرین چیزی که ممکن است از آن پشیمان شوید انجام ندادن کاری است که دوست دارید، فرقی نمی کند در زمینه سلامتی یا رشته تحصیلی دلخواه شما یا هر چیز دیگری باشد. در این مطلب شما با ده تصمیم اشتباه که در آینده باعث پشیمانی تان می شود آشنا می شوید و با آگاهی از آن ها تصمیم درست را اتخاذ می کنید. راهکارهایی که در ادامه ذکر می شوند را باید قدم به قدم انجام داد. 10 تصمیم اشتباه که شما را 10 سال آینده پشیمان می کند تناسب اندام

10 تصمیم اشتباه که شما را 10 سال آینده پشیمان می کند

1- انجام کارهایی که بارها به ما آسیب زده است

آیا ترجیح نمی دهید براساس چیزهایی که در زندگی می خواهید، تصمیم بگیرید تا با حس پشیمانی انجام دادن کارهایی که بارها به شما آسیب زده اند زندگی کنید؟! سبک زندگی

2- به همه چیز آری بگویید

وقتی کسی از شما می خواهد کاری برای آن ها انجام دهید، پاسخ فوری شما آری است؟! آیا تا به حال به نتایج جواب مثبت دادن به همه فکر کرده اید؟! باید بدانید آری گفتن به همه چیز باعث پشیمانی شما خواهد شد.

3- اجتناب از رشد شخصیتی

آیا آن نقل قول قدیمی که “اگر شما رشد نکنید، در حال مرگ هستید.” را شنیده اید؟ این درست است. اگر تلاش نکنید کتاب جدید، غذای جدید، راهکارهای جدید برای بهتر شدن رابطه را یاد نگیرید، آنگاه به جای رشد کردن پس رفت می کنید و احساس نارضایتی هم خواهید داشت.

4- اهمیت ندادن

آیا واقعا می توان شاد بود وقتی جمله “من اهمیتی نمی دهم.” بارها تکرار شود؟ زیرا حقیقت این است که ما اهمیت می دهیم، شما عمیقا اهمیت می دهید، در غیر این صورت توجه به مسئله نمی کردید. انتخاب کنید، اهمیت دهید و حقیقتا زندگی کنید.

5- به بقیه اجازه دهید زندگیتان را برایتان انتخاب کنند

آیا وقتی بقیه می پرسند چه بخوریم، کجا برویم و … از نظر آن ها برای تصمیم گیری استفاده می کنید؟ باید بدانید شما باید برای زندگی خودتان تصمیم بگیرید از مسائل کوچک مانند غذاخوردن تا مسائل بزرگتر زندگی، اگر برای زندگی خودتان تصمیم نگیرید لحظات شادی نخواهید داشت.

6- یاد نگرفتن حرفه ای کاری یا هنری و… که به آن علاقه مندید یا یادگیری آن ضروری است

آیا زندگی شلوغی دارید!؟ آیا ترجیح می دهید بعد از کار استراحت کنید تا هنر مورد علاقه، وزش جدید یا کلاس زبانتان را ادامه دهید؟! باید بدانید اگر علاقه مند هستید رویاهایتان را زندگی کنید باید وقت بگذارید و یاد بگیرید.

7- ناامید شدن

بله ناامید شدن یک انتخاب است. بدترین کاری که می توانید انجام دهید ناامید شدن و توقف کردن برای رسیدن به اهدافتان و رویاهایتان است.

8- نگران هر چیز کوچکی شدن

برخی افراد تصور می کنند آن ها به طور ناخودآگاه نگران هستند و این یک امر طبیعی است، درست است شما هرطور مغزتان را تربیت کنید همانطور عمل می کند. پس متوجه باشید که با تغییر شیوه زندگی خود کمتر نگران خواهید شد. پس ما می توانیم کمتر نگران شویم.

9- طبق خواسته قلبی عمل نکردن

شما تصمیماتی می گیرید، زیرا فکر می کنید این تصمیم درست است یا از این که دنبال خواسته قلبتان بروید می ترسید؟! برخی اوقات گوش سپاری به راهنمایی های قلب بهترین اتفاقات را برایمان به ارمغان می آورند.

10- کارها را تا فردا به تاخیر بیندازید

فردا هرگز نخواهد آمد. چه کار کوچکی امروز می توانید انجام دهید که فردایی بهتر داشته باشید!؟

زندگی را با پشیمانی ترک نکنید. خودتان را دوست بدارید. تصمیم بگیرید عمل کنید. تصمیم بگیرید اهمیت دهید. تصمیم بگیرید ادامه دهید و پیشرفت کنید. تصمیم بگیرید به قلبتان گوش دهید. این تصمیمات را امروز بگیرید. زندگی شما به همه این موارد بستگی دارد.

با چه ابزارهایی بهتر تصمیم گیری کنیم و دچار اشتباه و خستگی در تصمیم گیری نشویم؟!

تصمیم اشتباه و خستگی در تصمیم گیری منجر به فرسودگی ذهن می شود، زمانی که در یک روز تصمیمات زیادی می گیریم. این تصمیمات شامل تصمیمات بزرگ مانند آیا باید شغلمو عوض کنم نیست، بلکه تصمیمات کوچکی مثل امروز ناهار چی بخورم؟ آیا امروز ورزش کنم؟ و …. می شود. تمام این تصمیمات باعث خستگی در تصمیم گیری می شوند.

آیا می دانستید ما هر روز فقط 3 تا 4 ساعت می توانیم در برابر خواسته هایمان مقاومت کنیم؟! زمانی که ما از احساساتمان برای جلوگیری از انجام کارهایی مانند غذا خوردن، خرید کردن استفاده کنیم باعث می شود به خستگی در تصمیم گیری دچار شویم و در آخر از تصمیمی که گرفتیم احساس پشیمانی کنیم. اما اگر از انجام رفتارهای وسوسه انگیز که برایتان خوب نیستند اجتناب کنید. احتمال این که به هدفتان برسید، بیشتر است. برای این کار باید برنامه های هدفمند روزانه تهیه کنید.

فرض کنیم شما قصد دارید 20 کیلو لاغر کنید، در ابتدای کار ورزش کردن، عدم مصرف تنقلات و … برایتان سخت است. اما با برنامه ریزی روزانه و تلاش برای حذف تک تک مواد غذایی مضر، یک جا نشینی کمتر، ورزش کردن و…. شما می توانید به نتیجه که می خواهید برسید. این کار نیاز به صبر و حوصله، پاداش دارد اما در نهایت شما عادات جدید سالمی را در زندگی خود نهادینه کرده اید.

طبق تحقیقات افرادی که سبک زندگی سالمی دارند بهتر برنامه ریزی می کنند. حکیمان باستان آیورودا (طب سنتی هند) می گویند: “شیوه ای که ما روزهایمان را می گذرانیم مسیر زندگیمان را تغییر می دهند. و هرچه برنامه روزانه سالم تری داشته باشیم، کیفیت زندگی بهتری هم داریم.”

3 راهکار برای تصمیم گیری بهتر و نگرفتن تصمیم اشتباه

1- در روز 6 دقیقه وقت خود را به نوشتن یادداشت روزانه بگذرانید. نوشتن برنامه روزانه، احساسات و افکار باعث شناخت بیشتر از خود و کاهش استرس می شود. همچنین ما از برنامه های مهم زندگی آگاه می شویم و فعالتر و امیدوارانه تر زندگی می کنیم.

2- دفتر برنامه ریزی داشته باشید. تمامی اهداف، افکار، رویاها و کارهایتان را داخل این دفترچه قید کنید. برای برنامه روزانه خود لیستی تهیه کرده و آن ها را هر روز انجام دهید.

3- از قانون جذب استفاده کنید. قانون جذب را در دفترچه برنامه ریزی خود به کار ببرید و نهایت استفاده را از آن داشته باشید.

از شما متشکريم که تا انتهای اين مقاله با ما همراه بوديد. لطفا سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در ميان بگذاريد، همچنين اگر ايده يا نظری در رابطه با مطلب حاضر داريد، خوشحال می شويم آن را با ما در ميان بگذاريد.

 

  •  تصمیم اشتباه
  •  تصمیم اشتباه در ازدواج
  •  تصميم اشتباه
  •  تصمیم اشتباه به انگلیسی
  •  تصمیم اشتباه من
  •  تصمیم اشتباهی

تصمیمات اشتباه در زندگی

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن