تناسب اندام

۲۰ راهکار با بیشترین کالری‌سوزی برای کاهش وزن

به گفته متخصصان تغذیه و ورزش، برای رسیدن به بیشترین کالری‌سوزی و در نهایت کاهش وزن تضمینی، بدونِ آسیب، باید تمرینات ورزشی اصولی انجام دهید و در کنار ورزش، رژیم غذاییِ سالم و کم‌کالری داشته باشید. ۲۰ راهکار با بیشترین کالری‌سوزی برای کاهش وزن

اما در کنار این روش قطعی برای رسیدن به بیشترین کالری‌سوزی و لاغری، انجام خیلی از کارها و فعالیت‌های روزمره مثل نظافت منزل که حسابی عرقتان را درمی‌آورد، می‌تواند باعث بیشترین میزان کالری‌سوزی شود. ۲۰ راهکار با بیشترین کالری‌سوزی برای کاهش وزن

جالب است بدانید که بعضی راهکارها هم وجود دارند که بدون زحمت زیاد و عرق ریختن، باعث بیشترین کالری‌سوزی و کاهش وزن می‌شوند. اگر فکر می‌کنید این گفته عجیب و غیرممکن است، تا پایان این مطلب با djbaz همراه باشید.

بوسیدن

کالری‌سوزی با بوسه؟! شاید هیچ‌وقت به فکر کسی خطور نکند که با بوسیدن هم می‌توان کالری‌سوزی چشمگیری داشت! جالب است بدانید که شما با هر دقیقه بوسیدن ۲ تا ۶ کالری می‌سوزانید. پس بگذارید این خبر خوش را به شما بدهیم که اگر یک ساعت در روز اطرافیانتان را ببوسید حدود ۶۰ کالری خواهید سوزاند.

خرید کردن

شما هم با فروشگاه‌‌گردی و خرید کردن حالتان خوب می‌شود؟ پس یادتان باشد که راه‌رفتن در فروشگاه یا خیابان و تماشای مغازه‌ها باعث بیشترین کالری‌سوزی در خیابان‌گردی‌هایتان می‌شود.

ایستادن در صف‌های طولانی مثل صف گوشت، در همان نیم ساعت اول، استارت لاغری با سوزاندنِ ۴۷ کالری زده می‌شود. همچنین دیگر لازم نیست آقایان از حمل پاکت‌های زیاد خرید حرص بخورند، چون همین حمل وسایل ۱۷۹ کالری به یغما می‌برد.

نوشتن نامه پستی

قطعاً با فشاردادنِ دکمه ارسال ایمیل به بیشترین کالری‌سوزی نمی‌رسید، اما اگر به شیوه قدیم، نامه بنویسید و پست کنید چطور؟ یعنی قدیم‌ها با این کار نوستالژی و شیرین، کالری می‌سوزاندیم و خبر نداشتیم؟!

همین حالا شروع کنید و با عشق، نامه‌ای برای همسرتان و یا یک دوست بنویسید، بعد هم به یاد گذشته‌ها تمبر را خیس کرده و روی پاکت نامه بچسبانید.

حالا به سمت نزدیک‌ترین صندوق پست بروید و نامه را در صندوق بیندازید. اگر مسیر بازگشت تا خانه را پیاده‌ برگردید و بدوید که دیگر حستان فوق‌العاده‌تر و کالری‌سوزی‌تان هم بیشتر خواهد شد.

جالب است بدانید که تحقیقات نشان داده، نامه نوشتن علاوه‌بر کالری‌سوزی، هم شما و هم فرزندانتان را باهوش‌تر می‌کند!

آدامس جویدن

شما آدامس را با چه قصدی می‌جوید؟ قطعاً اکثر افراد یا به امید هضم غذا و یا برای کم‌شدنِ استرس و یا تفریح و درست‌کردن بادکنک چسبناک، سراغ آدمس می‌روند، نه به امید تجربه بیشترین کالری‌سوزی!

اگر از معتادان آدامس هستید، جالب است بدانید که هرساعت آدامس جویدن ۱۱ کالری می‌سوزاند؛ البته آدامسی که انتخاب می‌کنید باید بدون شکر باشد. همچنین آدامس جویدن جلوی ریزه‌خوری در طول روز را می‌گیرد، که یک امتیاز برای لاغری است.

تماشای فوتبال

نه اشتباه نکنید نمی‌خواهیم با صحبت از فوتبال، شما را یاد غم فراق برنامه ۹۰ و عادل فردوسی‌پور بیندازیم؛ برعکس می‌خواستیم به پاس سال‌ها تماشای فوتبال و برنامه نود به شما بگوییم که هر ۹۰ دقیقه فوتبالی که تا الان با هیجان زیاد شاهد آن بوده‌اید، ۱۰۰ کالری از شما سوزانده است.

زیر دوش آواز بخوانید

به‌نظرتان کسی پیدا می‌شود که تا الان زیر دوش تست صدا نداده باشد؟ قطعاً شما هم بارها آهنگ مورد علاقه‌تان را زیر دوش، موقع ریختنِ آب روی سرتان، زمزمه کرده‌اید.

امروزه دیگر همه می‌دانند که آواز خواندن، آن هم زیر دوش، برای روح و روان مفید است. آواز خواندن زیر دوش باعث ترشح اندورفین و کاهش کورتیزول موجود در خون می‌شود، و شدت استرس را تا حد زیادی کم می‌کند.

همچنین آواز خواندن در حمام، سیستم تنفسی و ماهیچه‌های شکمی را درگیر می‌کند. شاید باورتان نشود که هر ساعت آواز خواندن در حمام ۱۳۶ کالری می‌سوزاند! ۲۰ راهکار با بیشترین کالری‌سوزی برای کاهش وزن

کرفس بخورید

۲۰ راهکار با بیشترین کالری‌سوزی برای کاهش وزن

بله، می‌دانیم که خیلی‌ها هیچ‌وقت دلشان با کرفس صاف نخواهد شد، اما نمی‌توانیم از این سبزی پرخاصیت غافل بشویم و نگوییم که کرفس به‌خاطر کالری کمی که دارد، در بین افرادی‌که رژیم گرفته‌اند، پرطرفدار است.

حتی می‌توان گفت که کرفس دارای «کالری منفی» است، یعنی مقدار کالری کرفس کمتر از میزان کالری‌ای است که باید صرف جویدن آن کنید! پیشنهاد می‌کنیم خیلی زود با این سبزی آشتی کنید.

عکس غذا را داخل اینستاگرام بگذارید

۲۰ راهکار با بیشترین کالری‌سوزی برای کاهش وزن

اعتیادتان به اینستاگرام‌گردی صدای همه اهل خانه را درآورده؟ اگر حالا حالاها نمی‌توانید این اعتیادتان را ترک کنید برایتان پیشنهادی داریم.

به جای این‌که هرروز در اینستاگرام بچرخید و عکس غذاهای رنگارنگ را ببینید و معده‌تان را زجرکش کنید، همین حالا بلند شوید و غذا بپزید و حداقل عکس غذای خودتان را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید.

تحقیقات نشان‌داده که ثبت عکس وعده‌های غذایی باعث می‌شود در طول روز کمتر غذا میل کنید و کالری بسوزانید. البته این نکته را یادتان نرود که گوشی دست‌گرفتن هنگام غذاخوردن هیچ‌وقت توصیه نمی‌شود.

رابطه جنسی بیشتر

عشق‌بازی و برقراری رابطه جنسی علاوه‌بر لذتی که دارد کالری‌ زیادی هم می‌سوزاند. کالری‌سوزی رابطه جنسی در حدی است که حتی آن را با کالری‌سوزیِ ورزش کشتی مقایسه می‌کنند. در حین رابطه جنسی، افراد کالری زیادی از دست می‌دهند. به‌طور متوسط در هر بار رابطه، مردان حدود ۱۰۰ کالری و زنان ۶۹ کالری می‌سوزانند.

بی قراری

می‌دانیم که وقت‌نشناس‌بودن واقعاً خصوصیت بد و اعصاب‌خردکنی‌ست. برای این‌که بیش از این حرص نخورید، خبری برایتان داریم آن هم این‌که بی‌قرار بودن باعث می‌شود حتی وقتی سرجایتان نشسته‌اید هم ۳۵۰ کالری بیشتر از کسی‌که بدقولی‌اش اعصابتان را خرد کرده، بسوزانید.

دائماً فرم نشستن خود را عوض کنید، پاهایتان را به زمین بکوبید و تکان دهید. شاید بعد از مدتی اعصاب بقیه را به‌هم بریزد، اما تکنیک خوبی برای بالا بردنِ سطح سوخت‌وسازتان است.

آب یخ بنوشید

۲۰ راهکار با بیشترین کالری‌سوزی برای کاهش وزن

همیشه و همه جا به حیاتی‌بودنِ نوشیدن آب اشاره شده و گفته‌شده که نوشیدنِ ۸ لیوان آب برای بدن واجب است و فواید زیادی برای سلامتی دارد، اما هیچ‌وقت درباره کالری‌سوزیِ آب صحبت نشده است.

نوشیدنِ آب سرد در افزایش سوخت‌وساز بدن تأثیر به‌سزایی دارد، زیرا باعث می‌شود که بدن حدود ۷۰ تا ۱۲۵ کالری بسوزاند تا آب را متناسب با دمای بدن گرم کند.

غذایتان را تند کنید

کالری‌سوزی برای کاهش وزن

اگر از طرفدارانِ غذاهای تند و فلفلی هستید به شما تبریک می‌گوییم، ‌چون این ذائقه شما به کالری‌سوزی‌تان منجر می‌شود. با اضافه‌کردنِ نصف قاشق چای‌خوری فلفل به غذاهایتان، نسبت به دیگران، ۶۰ کالری کمتر از غذا دریافت خواهید کرد.

اگر دقت کرده باشید می‌بینید که معمولاً بیشتر هندی‌ها لاغر هستند. دلیل آن هم به‌خاطر خوردن فلفل زیاد است که باعث افزایش سوخت‌وساز بدنشان می‌شود.

گل کاشتن

کاهش وزن

اگر عاشق گل هستید و از تماشای گلدان‌های رنگی‌رنگی لذت می‌برید، پیشنهاد می‌کنیم از این به بعد خودتان گل‌های مورد علاقه‌تان را در گلدان و یا باغچه بکارید.

شما با این کار هم لذت دوچندانی از تماشای گل می‌برید و هم سرعت کاهش وزنتان را بیشتر می‌کنید! بله، بدون‌ِشک هیچ‌کسی به‌خاطر لاغرشدن باغبانی نمی‌کند.

اما شاید باورتان نشود که هرساعت باغبانی ۲۵۰ کالری می‌سوزاند. پس دیگر وقت آن رسیده که حتی به‌خاطر لاغرتر شدنتان هم که شده در باغچه منزل خود گل و گیاه بکارید.

مدیتیشن

کالری‌سوزی

وقتی صحبت از مدیتیشن می‌شود، اکثراً یاد افرادی می‌افتیم که چشم‌بسته در یک جا چهارزانو نشسته‌اند و روزه سکوت گرفته‌اند. اما به‌نظر شما مدیتیشن می‌تواند به جز آرامش روان تأثیری هم در کالری‌سوزی داشته باشد؟

اصلاً آیا می‌توان با یک‌جا نشستن هم چربی سوزاند؟ بله، بر طبق مطالعات صورت گرفته انجام مدیتیشن و تمرینات ذهنی باعث می‌شود تا دیگر تمایلی به خوردنِ غذاهایی با کالریِ بالا نداشته باشید و لاغر شوید.

علاقه به آشپزی

درست است که غذا خوردن یکی از بهترین لذت‌های دنیاست، اما نمی‌شود از لذت آشپزی و پختنِ غذاهای جدید و متنوع هم به همین راحتی‌ها گذشت.

غذا پختن معمولاً شامل خُرد کردن، تکه‌کردن، مخلوط‌کردن و سرخ‌کردن مواد غذایی می‌شود. اگر  شما  به مدت ۴۰ دقیقه این کارها را انجام دهید حدود ۱۲۸ کالری می‌سوزانید.

این مقدار کالری فقط برای درست‌کردن غذا بود؛ وقت سرو کردنِ غذا حتماً مقدار بیشتری کالری خواهید سوزاند. البته از کالری‌سوزیِ نظافت آشپزخانه بعد از آشپزی هم غافل نشوید.

در اتاق سرد خوابیدن

خوابیدن به‌خصوص در اتاق سرد می‌تواند تفاوت جزئی در مقدار کالری مصرفی روزانه‌تان داشته باشد. جالب است بدانید بدنتان برای این‌که در سرمای اتاق شما را گرم نگه دارد، حتی در خواب هم کالری می‌سوزاند.

مشاهده فیلم ترسناک

به جای این‌که تعجب کنید، همین الان یک فیلم ترسناک ببینید تا دکمه کالری‌سوزی‌تان فعال بشود. شما با تماشای یک فیلم ترسناک در مدت زمان یک ساعت، ۱۱۳ کالری خواهید سوزاند!

تماشایِ فیلم‌های ترسناک باعث ترشح و بالا رفتنِ سطح آدرنالین در خون و تسریع در جریان خون می‌شود. البته باید به این نکته اشاره کنیم که استرس ناشی از نتیجه تماشای فیلم ترسناک هم در لاغرشدن شما بی‌تأثیر نخواهد بود.

مصرف سرکه

شاید در مورد خواص مصرف سرکه مطالب زیادی خوانده باشید. این ماده مفید علاوه‌بر سلامت قلب و کنترل قند خون باعث افزایش حس سیری و کاهش کالری دریافتی از غذا و درنهایت موجب چربی‌سوزی می‌شود.

پارک‌کردن ماشین

شما هم برای خرید و رفتن سرکار و یا مهمانی به جای خط ۱۱ فقط سوار ماشین می‌شوید؟ پیشنهاد می‌کنیم که این‌بار ماشینتان را کمی دورتر از محل کار و فروشگاه مورد نظرتان پارک کنید. این کار ساده به تسریع در کاهش وزنتان کمک زیادی خواهد کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن