خواص گیاهان دارویی

۱۲ غذای فاسد نشدنی برای شرایظ مورد نیاز و ضروری

۱۲ غذای فاسد نشدنی برای شرایظ مورد نیاز و ضروری

غذای فاسد نشدنی و اطلاعات مهمی که باید درباره آن بدانید را در این مقاله گردآوری نموده ایم . دانستن اینکه کدام غذاها را میتوان به عنوان غذای فاسد نشدنی برای مدت زمان طولانی حفظ نمود ، برای برخی افراد بسیار کاربردی و مهم است  ، در این مقاله می خواهیم به غذا ها و خواراکی هایی که فاسد نمی شوند بپردازیم ، برخی از آنها را نام ببریم و درباره آنها شرح دهیم ، فراموش نکنید که دانستن این نوع غذا ها که دیر فاسد میشوند میتوانند در چنین برحه ای از زمان بسیار مفید واقع شوند .

عمدتا غذاهایی که  فساد  نمی شوند مانند کنسرو و میوه های خشک عمر طولانی دارند و برای جلوگیری از خراب شدن آنها نیازی به یخچال نیست . درعوض ، آنها را می توان در دمای اتاق ، از جمله در شیروانی یا کابینت  نگهداری کرد . شاید اگر نگاهی به یخچال خود بیاندازید بیش از ۸۰٪ این غذا ها را در آن ببینید و عضوی جدا ناپذیر از آشپزخانه هر شخصی را تشکیل می دهند .

این غذا ها به جهت اینکه فاسد پذیر نیستند و یا اغلب در مدت زمان بسیار طولانی فاسد می شوند در اغلب خیریه ها و شرکت ها و مراکز انسان دوستانه که برای خدمت به بشر امداد رسانی انجام می دهند مورد استفاده قرار میگیرد . اگرچه برخی از مواردی مانند ماکارونی های بسته بندی شده و پنیر مملو از مواد نگهدارنده و سایر مواد ناسالم هستند ، اما تعداد کمی مواد مغذی غیر قابل پوسیدگی در دسترس است .

در اینجا میخواهیم به ۱۰ مورد از غذای فاسد نشدنی  اشاره کنیم :

لوبیا خشک و کنسرو برترین غذای فاسد نشدنی

لوبیا خسک و کنسرو را یکی از این غذا های فاسد نشدنی هستند که عمر بسیار بالای آنها سبب گردیده از آن به عنوان یک غذای فاسد نشدنی یاد شود . در بسیاری از مراکز مانند کمپ ها ، امداد رسانی در هنگام بروز بلایای طبیعی و کمک رسانی های بشر دوستانه بدون استثناء از لوبیای خشک و کنسرو استفاده میشود و این ۲ قلم را میتوان عضو جدا نشدنی از ملزومات کمک رسانی دانست . لوبیا خشک و کنسرو را میتوان به مدت زمان ۲ تا ۵  سال در انبار ( دمای اتاق ۲۵ درجه سیلسیوس )  نگهداری نمود بدون آنکه فسادی رخ دهد .  دقت نمایید که مدت زمان نگهداری لوبیا خشک میتواند به ۱۰ سال نیز برسد .

آزمایش رین ریکو

این آزمایش در دانشگاه ساترلند بارسلونا اسپانیا انجام شد که مشخص گردید لوبیا هایی که تا ۳۰ سال ذخیره می شوند میتوانند تا ۸۰٪ از مواد مغذی موجود در غذای فاسد نشدنی خود را حفظ و در صورت قرار گیری در شرایط ایده آل پس از ۳۰ سال در مواردی که آلارم اضطراری به صدا در می آید استفاده شوند .،

لوبیا یک منبع غنی از فیبر ، پروتئین گیاهی ، منیزیم ، آهن ، ویتامین ب ۱۲ و سایر ویتامین های گروه ب ، فسفر و مس است که میتواند اکثر نیاز های بدن را رفع و انرژی فوق العاده ای به بدن ببخشد . علاوه بر اینها مزیت دیگر لوبیا و کنسرو لوبیا در این است که این غذای فاسد نشدنی با اکثر غذا ها جفت و جور میشود و طعم دلنشینی به سایر غذا ها می بخشد .

کره بادام زمینی

کره های گردو خامه ای ، مواد مغذی سرشار ، متراکم و بسیار خوشمزه هستند . اگرچه دمای هنگام تهیه این کره می تواند بر ماندگاری تأثیر بگذارد ، اما کره بادام زمینی تا ۹ ماه را در دمای اتاق نگه می دارد . کره بادام زمینی طبیعی که حاوی مواد نگهدارنده نیست میتواند تا ۳ ماه بدون هیچگونه فسادی قابل مصرف باشد . [۱ منبع معتبر] . طبق اعلام وزارت زراعت ایالات متحده (USDA) ، کره بادام تا ۱ سال در دمای اتاق نگه می دارد در حالی که کره بادام زمینی تا ۳ ماه ادامه می یابد . کره های گردو  نیز منبع غنی از چربی های سالم ، پروتئین ، ویتامین ها ، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی قدرتمند از جمله آنتی اکسیدان های فنولی هستند که ترکیباتی هستند که بدن شما را در برابر استرس اکسیداتیو و آسیب های مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد محافظت می کنند . کوزه های کره گردو را می توان در انبار خود نگه داشت در حالی که بسته های کوچکتر را می توان کوله پشتی یا اردویی برای یک میان وعده در محل تهیه کرد.

کره بادام زمینی یک غذای فاسد نشدنی

میوه و سبزیجات خشک

مطمئنا شما نیز مطلع هستید که بسیاری از ارگان ها برای ماندگاری بیشتر سبزی آنها را خشک می کنند . اگرچه بیشتر میوه ها و سبزیجات تازه دارای ماندگاری کوتاهی هستند ، اما محصول خشک آن غیر قابل پوسیدگی محسوب می شود. با نگهداری صحیح ، بیشتر میوه ها و سبزیجات خشک شده را می توان با اطمینان تا ۱ سال در دمای اتاق نگه داشت و سبزیجات خشک را نیز می توانید حدود نیمی از این مدت نگه دارید . می توانید انواع میوه و سبزیجات خشک از جمله انواع توت خشک ، سیب ، گوجه فرنگی و هویج را انتخاب کنید . همچنین برای تهیه میوه و سبزیجات خشک شده خود می توانید از یک دستگاه کم آب یا فر استفاده کنید . بسته بندی با وکیوم بسته می تواند به جلوگیری از هدر رفتن کمک کند. میوه‌ها و سبزیجات خشک را می توان به عنوان میان وعده میل کرد یا به ترکیب مخلوط اضافه کرد. بعلاوه ، در صورت عدم دسترسی به محصولات تازه ، سبزیجات خشک شده با افزودن آنها به سوپ یا خورش مجدداً هیدراته می شوند.

خوراکی های فاسد نشدنی

کنسرو ماهی و مرغ کنسرو شده از زمره غذای فاسد نشدنی

اگرچه ماهی تازه و مرغ پر از مواد مغذی است اما بسیار قابل تجزیه هستند و بسرعت فاسد می شوند . به طور کلی ، انواع کنسرو ماهی را می توان با اطمینان و بدون یخچال برای مدت طولانی نگهداری کرد – تا ۵ سال در دمای اتاق [ ۱ منبع معتبر ] . تن ماهی و سایر محصولات غذاهای دریایی نیز در بسته های سبک وزن معروف به کیسه ها یا قطعات فلزی کنسرو مانند فروخته می شوند که برای جایگیری در کوله پشتی مناسب هستند . غذاهای دریایی در بسته بندی های کنسرو مانند می توانند تا ۱۸ ماه ماندگار باشند .  مرغ و گوشت های دیگر را می توان در کیسه های کنسرو مانند نیز بسته بندی کرد ، اگرچه برای اطلاعات ماندگاری باید به بسته بندی مراجعه کنید .

 آجیل ها و دانه های آجیلی

آجیل و دانه ها قابل حمل ، مواد مغذی بسیار زیاد و متراکم همچنین دارای پایداری بسیار زیاد هستند . آنها را می توان به عنوان مواد غذایی غیر قابل فاسد شدنی تهیه و نگهداری کرد . آنها که مورد علاقه کوله پشتی ها و پیاده روی ها برای تنقلات با کالری بالا هستند ،مواد آجیلی را در دمای اتاق میتواند تا ۵ سال نگهداری نمود و به عنوان یک ماده غذایی سرشار از مواد مغذی از آن استفاده نمود . مطابق با تحقیقات djbaz از وبسایت FDA آمریکا ، دانشمندان دریافتند که بهترین ماده غذایی که میتوان در هنگام موارد اضطراری در انبار خود ذخیره کرد آجیل و دانه های آجیلی است مانند ( پسته ، فندق ، نخود ، کشمش ) زیرا این دانه ها میتوانند تمام مواد مورد نیاز بدن را در زمان کوتاهی فراهم نمایند . به عنوان مثال از تخم کدو میتوان به مدت ۱۳ سال استفاده نمود و تمامی مواد مغذی بدن را از همین دانه تامین کرد .

چه غذاهایی دیر فاسد می شوند

غلات دیگر غذای فاسد نشدنی !

غلات کامل مانند جو ، برنج و جو از ماندگاری بسیار طولانی تری نسبت به سایر منابع کربوهیدرات محبوب اما فاسد شده مانند نان دارند و آنها را به یک انتخاب هوشمندانه برای ذخیره طولانی مدت مواد غذایی تبدیل می کند. به عنوان مثال ، برنج قهوه ای را می توان در دمای اتاق ۲۵ درجه تا ۳ ماه نگه داشت . دانه های غلات را می توان به سوپ ها ، سالادها و گلدان ها اضافه کرد و آنها را به یک ماده غیر قابل ویروس همه کاره تبدیل کرد. بعلاوه ، خوردن غلات میتواند سیستم ایمنی بدن را به حد عجیب و غریبی بالا ببرد و شما را در مقابل ویروس ها بطور کامل بیمه کند .

سبزیجات و میوه های کنسرو شده

یک غذایی که میتوان برای مدت طولانی نگهداری کرد ، بدون آنکه فاسد شود یا مواد مغذی خود را از دست بدهد ، میوه ها و سبزیجات کنسرو شده است . بدیهی است که خشک شده میوه ها و سبزیجات نسبت به تازه آنها میزان کمتری مواد مغذی دارند اما اگر بخواهیم نسبت خشک آن را به تازه بیابیم ، djbaz پس از تحقیقات دریافت که سبزیجات خشک در مقایسه با سبزیجات تازه در حدود یک ششم مواد مغذی خود را از دست می دهد ، با این حال همان پنج ششم باقی مانده میتواند تاثیر بسزایی در بالا بردن سیستم ایمنی یدن و تامین نیاز های مغذی بدن ایفا نماید .  گرمای استفاده شده در هنگام کنسرو میکروارگانیسم ها ، ویروس های پرخطر و  بالقوه مضر را از بین می برد ، و مهر و موم مشخصی مواد غذایی کنسرو شده باعث می شود باکتری های جدید از بین بردن محتویات جلوگیری کنند . دقت کنید که برای سبزیجات خشک شده و میوه های خشک شده نمیتوان ماندگاری دقیق تعیین کرد . ماندگاری میوه ها و سبزیجات کنسرو بستگی به نوع محصول دارد.

غذایی که فاسد نمیشود

به عنوان مثال ، سبزیجات کنسرو شده با اسید کم ، از جمله سیب زمینی ، هویج ، چغندر و اسفناج ، ۲-۳ سال در دمای اتاق دوام می آورند . از طرف دیگر ، میوه های پر اسید مانند گریپ فروت ، سیب ، هلو ، انواع توت ها و آناناس فقط ۱۲-۱۸ ماه طول می کشد. همین امر در مورد سبزیجات بسته بندی شده در سرکه مانند سوسیس ، سالاد سیب زمینی آلمانی و سایر سبزیجات ترشی  نیز صدق می کند. هنگام خرید ، میوه های کنسرو شده بسته بندی شده در آب یا ۱۰۰ درصد آب میوه را به جای شربت سنگین انتخاب کنید و هر وقت ممکن است از سبزیجات کنسرو سدیم کم استفاده کنید. اگر به روش استفاده از سبزیجات کنسروی و میوه های کنسروی آگاهید که هیچ و گرنه میتوانید از کتاب های آشپزی گوناگون یا سایت های مختلف که به شما روش مصرف آنها را میدهند استفاده کنید .

برخی مواد تند و تیز

در گذشته بسیاری از افراد به جهت هدر نرفتن گوشت های قرمز و سفید یا ماهی ها به آنها فلفل های تند افزوده میشد ، این تیزی و تندی میتوانست به میزان قابل توجهی از فساد زود رس آنها جلوگیری کند ، با این حال باید توجه داشته باشید که با تمام این ها غذاهایی مانند گوشت و مرغ تازه هرچند که با تندی و تیزی ترکیب شوند ، فقط میتوانند چند روز و یا چند ساعت فساد را به تعویق انداخت و نمیتوان از آن به عنوان یک ماده نگهدارنده استفاده نمود . بدین ترتیب آنها را نمیتوان در زمره ی غذای فاسد نشدنی قرار داد .

میله گرانول و پروتئین

گرانول ها و پروتئین ها به لطف ماندگاری طولانی و ترکیبات مغذی ، یک غذای فاسد نشدنی مناسب برای سفر های کمپینگ و پیاده روی ها هستند . بسیاری از میله های گرانول تا ۱ سال در دمای اتاق تازه می مانند. به همین ترتیب ، بیشتر میله های پروتئینی حداقل ۱ سال ماندگاری دارند ، اگرچه بهتر است برچسب را برای محصولات منقضی برای اطلاعات مربوط به انقضا بررسی کنید . علاوه بر این ، کافه های گرانول و پروتئین تا زمانی که انواع مناسب را انتخاب کنید می توانند بسیار مغذی باشند . به دنبال مارک های پر از مواد دلچسب مانند جو  ، آجیل و میوه خشک و حاوی حداقل قند و مواد مصنوعی اضافه شده باشید.

 سوپ

سوپ های کنسرو شده و خشک شده در هنگام جوراب زنانه ساق بلند شیرین کاری شما یک انتخاب عالی است. آنها همچنین توسط سازمان های اهدای غذا ترجیح داده می شوند. بیشتر سوپ های کنسرو شده از نظر اسید کم هستند و می توانند تا ۵ سال در دمای اتاق بمانند. به استثناء گونه های مبتنی بر گوجه فرنگی است که حدود ۱۸ ماه عمر مفید دارند. اگرچه بیشتر مخلوط سوپ خشک شده باید حداکثر ۱ سال در انبار بمانند ، در هر حالت بهتر است برچسب ها را برای تاریخ انقضا بررسی کنید. فراموش نکنید سوپ هایی را انتخاب کنید که سرشار از مواد سالم مانند سبزیجات و لوبیا هستند و هر وقت ممکن است محصولات سدیم کم را انتخاب کنید زیرا مصرف زیاد نمک اضافه شده ممکن است به سلامتی شما آسیب برساند.

غذاهای خشک شده و یخ زذه

خشک کردن یخ با استفاده از تصعید ، فرایندی است که در آن یخ به طور مستقیم به بخار تبدیل می شود این عمل سبب می گردد آب از مواد غذایی خارج شود تا در دمای اتاق محصول طول عمر بیشتری داشته باشد . وعده های غذایی یخ زده به دلیل وزن کم و قابلیت حمل در بین افرادی که به سفرهای کمپینگ میروند و یا در قرنظینه ها اسیر میشوند بسیار محبوب هستند  . مواد غذایی خشک شده یخ زده و وعده های غذایی آماده شده برای فریز کردن برای نگهداری طولانی مدت ساخته می شوند ، برخی از این محصولات دارای ۳۰ سال ضمانت طعم و مزه و عمر می باشند . بسیاری از شرکت ها ، از جمله Wild Zora و AlpineAire ، غذای فاسد نشدنی خوشمزه و یخ زده را تهیه می کنند که نه تنها سالم بلکه دارای الگوی خاص رژیم غذایی نیز هستند

شیر پایدار و بدون شیرخشک

در حالی که شیر تازه و برخی از گزینه های غیر لبنی مانند شیر بادام و نارگیل باید در یخچال قرار گیرند ، شیر پایدار در قفسه و بسیاری از شیرهای غیر لبنی برای نگهداری در دمای اتاق ساخته شده است. شیر پایدار و بدون آفت کش از شیر معمولی فرآوری و بسته بندی می شود زیرا در دمای بالاتر گرم می شود و در ظروف استریل بسته بندی می شود .

یک مطالعه نشان داد که شیر پایدار ماندگاری تا زمانی که در دمای ۴۰-۶۸ ℉ (۴-۲۰ ℃) نگهداری شود (شیر منبع ۲۱) دارای ماندگاری حداکثر ۹ ماه است.

فراموش نکنید که غذای فاسد نشدنی شرایطی نیز دارند

غذاهای فاسد نشدنی مدت طولانی بدون فساد ماندگار هستند و برای موقعیت های بی شماری لازم هستند. این که آیا شما می خواهید به سازمان های خیریه اهدا کنید ، یا در مواقع اضطراری آماده شوید ، از کالاهای مناسب برای کوله پشتی بخرید ، یا فقط شیرین کاری خود را انباشت کنید ، می توانید از بین غذاهای سالم و فاقد یخچال و فریزر استفاده کنید.

۱۲ غذای فاسد نشدنی برای شرایظ مورد نیاز و ضروری

گرد آوری شده از djbaz
مجله خبری فان نیوز
خواص گیاهان دارویی
منبع : djbaz

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن