آرایش و زیبایی

چگونه در منزل پدیکور کنیم؟

همه دوست دارند کارشان را به دست یک آدم حرفه‌ای بسپارند، اما این جلسات درمانی قیمت بالایی دارند. پس اگر بحران اقتصادی روی شما هم اثر گذاشته یا شاید کمی نگران غریبه‌های فریبکار هستید، ناامید نشوید. با چند مرحله و ابزار اولیه می‌توانید خودتان به راحتی در خانه یک پدیکور حرفه‌ای انجام دهید.

با کمی تمرین، چند نکته‌ و ترفند حرفه‌ای و چند وسیله‌ی ابتدایی می‌توانید در خانه یک پدیکور حرفه‌ای انجام دهید. قبل از شروع پدیکور، چند شمع روشن کنید، موزیک ملایم بگذارید و کتاب تابستانی محبوب تان را بخوانید و ریلکس شوید.

همچنین بخوانید: نکاتی برای یک پدیکور عالی

لاک ها را پاک کنید!

با لاک پاک‌کن، لاک های قدیمی را پاک کنید. پنبه‌ی معمولی و لاک پاک‌کن درون بطری خوب است، اما ما پدهای لاک پاک‌کن آسان و بی دردسر را ترجیح می‌دهیم.

توجه: لاک پاک‌کن‌های استون‌دار به سلامت ناخن هایتان آسیب می‌رسانند. همیشه از یک لاک پاک کن بدون استون استفاده کنید تا ناخن های پایتان را از ترک خوردن، ورقه شدن یا زرد شدن محافظت کنید.


پاهایتان را در آب بگذارید!

چند شمع روشن کنید و پاهایتان را برای لایه برداری با یک محلول تسکین دهنده‌ی پا آماده کنید. می‌توانید وان را با آب گرم پر کنید، کمی نمک جوان‌کننده‌ی پا برای از بین بردن خستگی پاهایتان در آب بریزید. چند سنگ نرم درون وان بگذارید و برای یک ماساژ ملایم، پاهایتان را روی آنها حرکت دهید.

تبلت یا کتاب محبوب تان را بردارید و به مدت 15 تا 20 دقیقه ریلکس کنید. یک ضدعفونی کننده‌ی طبیعی مثل روغن درخت چای اضافه کنید تا قارچ ها را از پایتان دور کنید.


ماساژ با روغن کوتیکول

با یک حوله انگشتان پا را خشک کرده و آنها را به روغن کوتیکول آغشته کنید. با انگشتان دست یک قطره روغن کوتیکول را روی هر ناخن پا ماساژ دهید. روغن، کوتیکول‌ها را نرم‌تر کرده و آنها را برای شکل دادن آماده می‌کند. شکل دادن به کوتیکول‌ها قبل از مرطوب کردن آنها می‌تواند باعث بریدگی و پارگی پوستی می‌شود که از ناخن هایتان محافظت می‌کند. روغن زدن ضروری است.


لایه برداری پا

درحالی که روغن به خوبی روی پوست دور ناخن کار می‌کند، یک برس نرم ناخن بردارید و به زیر انگشتان پایتان بکشید. وقتی ناخن هایتان پاک و کاملا تمیز شدند، با یک اسکراب پا یا اسکراب بدن سلول های مرده‌ی پوست را از پاها و پایین ساق بردارید. محکم مالش دهید اما نه آن قدر که به خون بیفتند. هدف ما سلول های مرده‌ی پوست است نه تمام سلول های پوست.

همچنین بخوانید: نکاتی برای کاهش خطرات مانیکور و پدیکور

کوتیکول ها را به عقب برانید.

با یک قلم از چوب پرتقال یا عقب‌راننده‌ی کوتیکول، به آرامی آنها را به عقب برانید.

نکته‌ی مراقبتی از ناخن پا: اینجا “نرم” یک نکته‌ی کلیدی است. کوتیکول اولین خط ناخن پای شما و محافظ در برابر عفونت های ناخوشایند است. هرگز آنها را نبرید و کوتاه نکنید، اما با یک عقب‌راننده‌ی کوتیکول شکل دهید؛چون اگر محدوده‌ی زیادی از ناخن شما را اشغال کنند، جلوی رشد ناخن را می‌گیرند. فشار دهید اما زخم نکنید.

وقتی کارتان با کوتیکول‌ها تمام شد، دوباره پاها را در آب فرو برده و باقیمانده‌ی اسکراب و روغن را بشویید. یک حوله در ماکروفر بگذارید و پاهایتان را خشک کنید.


به پاشنه ها رسیدگی کنید.

پاشنه‌ها زبرترین و خشن‌ترین قسمت پا هستند و اسکراب پا برای رسیدگی به این قسمت زبر کافی نیستند. زبری پاشنه را با یک فشار ملایم و کشیدن سنگ پا به صورت دورانی روی سخت‌ترین بخش پا، از بین ببرید. این کار پوست مرده‌ را، بدون خراشیدن پوست کف پا، از بین می‌برد. به جای این کار می‌توانید از یک تیغ یا ژل محو کننده‌ی پینه روی پاشنه‌ی خود استفاده کنید.


ناخن های پا را کوتاه کنید.

ناخن های پا را با یک ناخن‌گیر تیز به اندازه‌ی دلخواه کوتاه کنید. برای پرهیز از شکستن یا ترک خوردن، به جای کل ناخن، با گرفتن تکه‌های کوچک آنها را کوتاه کنید. ضمنا انتهای ناخن را خیلی گرد نکنید، چون لبه‌های خیلی گرد مهم ترین علت فرو رفتن ناخن در گوشت است.


به ناخن های پا شکل دهید!

مطمئن باشید ناخن ها کاملا خشک شده و سپس آنها را به صورت صاف با کمی گردی در کناره‌ها سوهان بکشید تا جوراب هایتان را سوراخ نکنند. در یک جهت سوهان بکشید تا از شکافتن لایه‌های پروتئینی که ناخن ها را می‌سازند جلوگیری کنید.


پاها را مرطوب کنید.

انگشتان خسته‌ی پایتان را با یک مرطوب کننده‌ی غنی احیا کنید. یک لوسیون خوب پا نه تنها برای پدیکور در خانه ضروری است، بلکه برای استفاده‌ی روزانه لازم است. مرطوب کننده‌ی مورد علاقه‌ی خود را روی میز کنار تخت تان بگذارید و مقدار کافی از آن را هر شب قبل از خواب به پاهایتان بزنید. جوراب بپوشید و اجازه بدهید وقتی خواب تان می‌برد لوسیون جذب شود. لوسیون با ترک ها مبارزه می‌کند و پاها را نرم و آماده‌ی پوشیدن صندل می‌کند.


برای لاک زدن، انگشتان پا را از هم جدا کنید!

اگر یک فوم کوچک جدا کننده‌ی انگشت پا دارید، آن را بگذارید. اگر نه، دفعه‌ی بعدی که بیرون می‌روید، یک جفت بخرید و با یک راه حل خانگی کار را به اتمام برسانید. یک ورقه دستمال توالت به اندازه‌ی ساعدتان بردارید و آن را محکم بپیچانید، سپس  آن را بین انگشتان پایتان قرار دهید. به این ترتیب به اندازه‌ی کافی انگشتان را از هم جدا می‌کند تا از لک شدن آنها با لاک جلوگیری کند.


یک لایه لاک پایه روی انگشتان بزنید.

با پنبه چربی را از ناخن ها پاک کنید. این کار باعث می‌شود لاک به ناخن جذب شود. چه بخواهید به ناخن های پایتان رنگ بدهید چه نه، توصیه می‌کنیم از یک لاک پایه‌ی مغذی استفاده کنید تا از ضعیف شدن و شکستن آنها جلوگیری کنید.

نکته: ایده‌ی خوبی است که هراز گاهی بدون لاک باشید تا مطمئن شوید که ناخن هایتان نفس می‌کشند. لاک، میزان اکسیژنی که ناخن دریافت می‌کند را محدود می‌کند، پس در طول ماه های سرد بدون لاک باشید تا به ناخن هایتان زمان دهید تا التیام یابند.


به ناخن های پا لاک بزنید.

دو لایه‌ی نازک از لاک محبوب تان روی ناخن ها بزنید. اگر ناخن های خیلی مات می‌خواهید، مقدار زیادی لاک را یک دفعه به آنها نزنید، به جای آن چند لایه‌ بیشتر بزنید، بگذارید هر لایه کاملا خشک شود. این فرایند باعث می‌شود لاک، ساعت ها بعد از آنکه خشک به نظر می‌رسد، کثیف و لک نشود. زمانی که صرف می‌کنید، با نتایج در سطح آرایشگاه جبران می‌شود.


یک لایه ی پایانی روی ناخن ها بزنید!

وقتی لاک رنگی کاملا خشک شد، با یک لایه رویی کار را به انجام برسانید. اگر ناخن های براق کلاسیک می‌خواهید، از یک لایه‌ی رویی براق استفاده کنید. اما می‌توانید لاک رویی پیدا کنید که خاص‌تر باشد. از یک لاک رویی مات یا سه بعدی برای یک پدیکور جذاب استفاده کنید. یک پوشش رویی، لاک را از پریدن محافظت کرده و آن را برای هفته‌ها زیبا نگه می‌دارد.

همچنین بخوانید: چگونه ماندگاری مانیکور و پدیکور ناخن را افزایش دهیم

آلودگی ها را پاک کنید!

با استفاده از قلم لاک پاک‌کن مورد علاقه‌تان یا یک برس کوچک طراحی ناخن آغشته به لاک پاک‌کن لکه‌های لاک را از روی انگشتان تان پاک کنید. این نکته برای داشتن پدیکور عالی کلیدی است.

یک پدیکور در حد آرایشگاه در خانه: موفق شدید! پاهای نازپرورده‌ی خود را بالا بیاورید و خیال تان راحت باشد که آماده‌اید صندل های خیره‌کننده به پا کنید.

بیشتر بخوانید: مجله تناسب اندام

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن