سبک زندگی

چگونه بدنمان را دوست داشته باشیم؟

چگونه بدنمان را دوست داشته باشیم؟

نمی توان انکار کرد که فکر و احساس ما درباره بدنمان بشدت تحت تاثیر چگونگی درک دیگران درباره آن است. بیشتر مردان می خواهند از نظر قدرت و توده عضلانی مثل Thor باشند و بیشتر زنان هم دوست دارند از نظر فیزیکی شبیه به Miranda Kerr باشند.

در دنیای امروز به وضوح می بینیم که داشتن بدن رو فرم چقدر ذهن انسانها را درگیر کرده است و دیده می شود وقتی شما از روی بدن کسی الگو برداری می کنید و تمرکزتان را بر روی شبیه او شدن می گذارید و سرانجام نتیجه ای نمی گیرید، انگیزه، اعتماد به نفس تا را ازدست داده و احساس شکست می کنید. انگار که میخواهید تلی بزرگی از آتش را با یک لیوان آب خاموش کنید. تلاش بیهوده برای نتیجه ای بیهوده تر.

هرکس زندگی متفاوت، سبک متفاوت، حرفه، تعهدات، ذهنیات و بدن متفاوت دارد. هرگز یک مقایسه عادلانه وجود نخواهد داشت و شما حتما ناامید خواهید شد.

سر نخ اینجاست: بهترین نسخه خود باشید و اینگونه شما فرصت شاد بودن را به خود می دهید.

رسیدن به آنچه که می خواهید در یک شب اتفاق نمی افتد. شما در یک شب تبدیل به یک ورزشکار حرفه ای و یا بهترین فروشنده شرکت خود نمی شوید. که اگر اینطور شود ذهنیت، اعتماد به نفس و دانش فنی شما همراه با شما رشد نخواهد کرد. در سفر دوست داشتن بدن خود، زمانی که برای خود می گذارید و تلاشی که برای خود می کنید به شما احساس بهتر نسبت به خود داشتن را، هدیه می دهد. این خود باعث بالا رفتن اعتماد به نفس، جسارت و آماده شدن برای دریافت بیشتر از زندگی می شود.

در اینجا چند راه حل ساده برای این سفر وجود دارد:

قدم اول: با خودت رو راست باش.

اینرا امتحان کن. در طول یک هفته تمام چیزهایی را که میخوری و تمام زمانی را که ورزش میکنی بنویس. برای دنبال کردن این کار از برنامه هایی چون  MyFitnessPal میتوانی استفاده کنی. مهمترین موضوع این است که به خودت دروغ نگویی. چهار تکه پیتزا را ننویس یک تکه، که با این کار فقط خودت را دور زده ای.

قدم دوم: با قدم های کوچک شروع کن.

هنگامیکه دیدگاه واقع بینانه نسبت به جایی که ایستاده اید داشته باشید، میتوانید تغییرات کوچکی را در روال عادی زندگی خود ایجاد کنید که منجر به تغییرات بزرگ در عادتهای ناسالم می شود. برای 99% از ما، ترک کردن ناگهانی عادتها منجر به شکست می شود. بنابراین به آرامی و با تغییرات کوچک شروع کنید که پایدار باشند. به شما پیشنهاد میکنم هر دو هفته یکبار یک عادت ناسالم را کنار بگذارید. و اینگونه بدون آنکه متوجه شوید وارد یک زندگی بسیار سالم و بهبود یافته می شوید. هدفتان این باشد چیزهایی را حذف کنید که باعث تغییرات بزرگ در زندگی تان شود مثل شکر، الکل، بعضی از انواع چربی ها. یک مشاوره اولیه با یک متخصص تغذیه میتواند قدم بزرگی برای شروع باشد.

قدم سوم: از همه چیز یک کم امتحان کنید.

ایجاد یک برنامه هدفمند نیاز به تحقیق دارد. هنگامیکه بحث در مورد آموزش می شود بهترین نقطه برای شروع رفتن به باشگاه حداقل یکبار و حداکثر سه بار در هفته است. وقتی شروع  به تمرین می کنید حداقل یک روز باید برای استراحت، بازیابی و مشغول شدن به تمرینات سبکتر چون راه رفتن ساده و یا یوگا بگذارید.

داشتن یک پشتیبان حرفه ای همیشه سودمند است. بنابراین این یک گزینه خوب است که با یک مربی شخصی برای ارزیابی نیازهای خود، تعیین اهداف خود، ایجاد یک برنامه طراحی شده خاص برای رسیدن به پیشرفتتان مشورت کنید.

اگر پشتیبانی در اختیار نداشتید میتوانید از گزینه های دیگر استفاده کنید مثلا در باشگاه به کارهای گروهی بپردازید یا به دنبال یک برنامه آنلاین باشید که نیازهای شما را برطرف کند.

قدم چهارم: آنچه به کارتان می آید را پیدا کنید.

یافتن فعالیتی که شما آنرا دوست داشته باشید کلید ادامه یافتن است. برای این منظور باید فعالیتهای متفاوتی را امتحان کنید تا آنچه به آن علاقه دارید را بیابید.

با اینکه بهتر است تمرینهای متفاوتی را امتحان کنید اما در مورد بعضی از آنها مانند وزنه برداری، دویدن در ماراتن، یا تمرین های رقابتی، برنامه خاصی را پیش بگیرید تا به اهداف بزرگتری دست یابید.

اکنون شما مسلح به اولیه ها شدید و حالا همه آنچه نیاز دارید فقط تمرین است. بدانید که راهی ساده را شروع نکرده اید. ممکن است در طول راه بالا و پایین داشته باشید اما تمرکز کنید و منتظر نتیجه باشید.

مهمتر از همه، فقط خودتان را با قبل و بعد از خود مقایسه کنید و نه شخص دیگری.

نویسنده: Leanne Tesoriero

مترجم: نرمین محمدطاولی

بیشتر بخوانید: مجله تناسب اندام

چگونه بدنمان را دوست داشته باشیم؟

گرد آوری شده از مجله djbaz
مجله خبری فان نیوز
اخبار سیاسی فان نیوز
منبع : dhbaz

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن