آرایش و زیبایی

چگونه از پیری پوست صورت جلوگیری کنیم؟

چین و چروک‌ها، لکه‌های تیره، خطوط ریز؟ شما تعداد زیادی کرم و سرم برای درمان همه‌ی آنها دارید، اما باید از محصولات ضد پیری‌تان حداکثر بهره را ببرید. با این نکات از مارنی نوسبام، متخصص پوست در شهر نیویورک، کاری کنید که محصولات ضد پیری‌تان معجزه کنند.

اول پوستتان را تمیز کنید

قبل از استفاده از محصولات، همیشه پوستتان را تمیز کنید و از یک تونر استفاده کنید تا مطمئن شوید که کثیفی و آلودگی بر جذب محصول اثر نمی‌گذارد. در روی محصولات دارویی‌تان از مرطوب کننده استفاده کنید.

پوستتان را کاملا خشک نکنید

بلافاصله بعد از شستن صورتتان با آب ولرم، از محصولات مورد نظرتان استفاده کنید. بر خلاف باور عموم، لازم نیست پوستتان قبل از استفاده از محصول کاملا خشک باشد. در واقع، کمی‌رطوبت باعث می‌شود که پوستتان، خاصیت جذب بیشتری پیدا کند.

زیاده روی نکنید

رتینول، جزو مواد استاندارد در محصولات مراقبت از پوست موضعی است، که همه چیز را درمان می‌کند، از چین و چروک گرفته تا آکنه. اما از این ماده‌ی ضد پیری، به مقدار کم استفاده کنید. نوسبام می‌گوید: در این مورد، بیشتر، بهتر نیست. روی کل صورتتان به اندازه‌ی یک نخود از رتینول استفاده کنید.

بیشتر از این مقدار، باعث التهاب، خشکی و پوسته پوسته شدن می‌شود. پوست خشک و پوسته پوسته شده، محصولات را بخوبی جذب نمی‌کند، به همین دلیل است که باید بعد از شستشو با آب گرم، از محصولات استفاده کنید.

در زمان درست، استفاده کنید

از رتینوئیدهای RX فقط در شب استفاده کنید. آنها می‌توانند پوست شما را نسبت به خورشید حساس‌تر کنند و خطر آفتاب سوختگی در طول روز را افزایش دهند، که می‌تواند باعث چین و چروک و لکه‌های خورشید شود.

از محصولات به درستی نگهداری کنید

محصولاتتان را در یک جای خنک و تاریک مانند قفسه‌ی داروها نگه دارید. زیرا نور می‌تواند بر قدرت مواد تشکیل دهنده‌ی موثر تاثیر بگذارد. ویتامین C نسبت به نور بسیار حساس است. برای اینکه کرم چشمتان پف دور چشمتان را بیشتر کاهش دهد، آن را در یخچال نگهداری کنید.

هر روز از آنها استفاده نکنید

نیازی نیست که هر روز از محصولات ضد پیری خود استفاده کنید. دو یا سه بار در هفته، آنها را موثرتر خواهد کرد تا پوستی بدون پوسته و صاف داشته باشید.

از خودتان محافظت کنید

کرم ضد آفتاب، بهترین محافظت در برابر نشانه‌های پیری است. هیچ ضد آفتابی، واقعا ضد آب یا ضد عرق نیست، بنابراین اگر از خانه بیرون می‌روید، باید هر دو ساعت یکبار، کرم را تجدید کنید. اگر از آکنه رنج می‌برید، از ضدآفتاب‌های فیزیکی با اکسید تیتانیوم یا روی استفاده کنید، چون این ضدآفتاب‌ها بدون آنکه جذب پوست شوند و منافذ را مسدود کنند، روی پوستتان می‌نشینند.

لایه برداری کنید و سپس از یک سرم آنتی اکسیدان استفاده کنید

برای پاک کردن سلول‌های مرده‌ی پوست و ایجاد مسیری صاف برای تاثیر بهتر آنتی اکسیدان‌ها، هفته‌ای یک یا دو بار لایه برداری کنید. توجه: لایه‌برداری می‌تواند پوست شما را نسبت به استفاده از رتینوئیدها بیش از حد حساس کند، بنابراین در این روزها از یک سرم آنتی اکسیدان استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: مجله تناسب اندام

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن