سبک زندگی

مراقبه در حرکت: یافتن ذهن آگاهی (mindfulness) در اسلک لاین

مراقبه در حرکت: یافتن ذهن آگاهی (mindfulness) در اسلک لاین

“هیجان انگیز است وقتی فقط یک تسمه 1 اینچی (سه سانتی متری) رابط بین شما و هزاران متر دره زیر پای شماست. میتوانید همه فضای خالی که احاطه تان کرده احساس کنید. این تجربه مانند هیچ تجربه ای که در گذشته داشته اید، نیست.”

شین کی ران، زاده آشویل در کارولینای شمالی، با اسلک لاین، میخورد، میخوابد و نفس میکشد و در حالیکه که کلمه “ورزش” معمولا در مورد نیازهای جسمی است، کی ران ادعا می کند که اسلک لاین همان اندازه که بر روی فیزیک کار میکند باعث قوی تر شدن ذهن هم میشود.

کی ران در خصوص ذهن آگاهی بر روی تسمه می گوید: ” آدرنالین در بالاترین نقطه است. بنابر این، آرام ماندن در این حالت، یک چالش باورنکردنی ست. من یک آدم پر جوش و خروش هستم و تابحال نتوانسته ام به خوبی مراقبه کنم اما اسلک لاین همه چیز را در من بکلی تغییر داد.”

در حالیکه مراقبه فعالیتی ست که نشسته انجام میشود، کی ران این کار را بر روی تسمه اسلک انجام میدهد. کی ران با آگاهی از هر حرکت و حسی بر روی تسمه، توضیح میدهد که او بر روی تسمه به ذهن خود و محیط اطرافش بیشترین آگاهی را دارد.

کی ران میگوید: “وقتی اولین قدم را بر روی تسمه میگذارم تنها چیزی که بر روی آن متمرکز میشوم، “اکنون” است. مجبور نیستم وقتی روی تسمه هستم نگران چیزی باشم.”

کی ران بعنوان یک فارغ التحصیل از دانشگاه کارولینای شمالی در آشویل، مجبور به مدیریت شرایط زندگی خود بود بعلاوه اینکه اخیرا او دچار یک تغییر مهیج در زندگی شده است. در سپتامبر 2017، او و شریک زندگی اش، مری، صاحب یک دختر بچه بنام ژوپیتر شده بودند. کی ران همچنین برای کنترل انرژی درونش، کارهای نیمه وقت انجام میداد. در حالیکه به کار ساخت و ساز مشغول بود، مدرس کلاسهای بدنسازی و بوکس گروهی در سالن ورزشی در آشویل، نیز بود. همچنین او مربی اسلک لاین شرکت SLACK LIBRIUM بود. او به عنوان یک مربی ، در مدارس، رویدادهای فرهنگی، جشنواره ها و اردوگاههای سراسر کشور، آموزش اسلک لاین می داد. این شرکت جامعه محور، ذهن آگاهی و اسلک لاین را با هم ترکیب کرده بود تا به انسانها، در تمام سنین، رابطه بین سلامت ذهن و جسم را بیاموزد تا بتوانند تغییر پایدار در نحوه تعامل این دو با یکدیگر پیدا کنند. کی ران به شاگردانش می آموخت که سرشان باید چگونه در ارتباط با تسمه و بدنشان قرار گیرد. او در مورد حس حرکت خود و موقعیت بدن به شاگردانش آموزش میداد. (proprioception) (از این حس به عنوان حس ششم یاد میشود). او همچنین دائما به شاگردانش یادآوری میکرد یک تنفس مداوم، آرام و پایدار داشته باشند تا بتوانند از همه حواس خود برای حفظ تعادل خود استفاده کنند.

کی ران میگوید: “اسلک لاین در مورد اهمیت “تعادل” به من چیزهای زیادی آموخته است. این ورزش بشدت بر روی عضلات مرکز بدن، عضلات اصلی ، عضلات پشت و ثابت کننده شما کار میکند.”

برای تمرین اسلک لاین تنها چیزهایی که نیاز دارید تسمه اسلک لاین، فضای باز، دو نقطه برای ثابت کردن تسمه ها و اعتماد به نفس برای پذیرفتن زمین خوردن هاست. معمولا، اسلک لاین بین دو درخت بسته میشود. اما میتوان برای بستن دو طرف تسمه از پایه های مخصوص نیز استفاده کرد. نکته مهم اینجاست، که شما باید دانش کافی برای بستن تسمه را داشته باشید زیرا تنش که در تسمه اسلک بوجود می آید، خود نکته مهمی است.

کی ران میگوید: “اسلک لاین میتواند 1000 تا 2000 پوند فشار جانبی به سمت بالا ایجاد کند، بنابراین باید به درختی که میخواهید تسمه را بر روی آن ستاپ کنید با ملایمت رفتار کنید. شگفت انگیز است که درختان میتوانند این فشار جانبی و تنش را تحمل کنند.”

علاوه بر اینکه بسادگی میتوانید بر روی تسمه اسلک راه بروید، ترفندهای زیادی هم وجود دارد که میتوانید انجام دهید. نشستن، پریدن، موج دادن و پشتک زدن، تنها معدود ترفندهایی ست که هنگامی که بر روی راه رفتن خود مسلط شدید، میتوانید آنها را هم انجام دهید. استفاده از تسمه اسلک لاین برای انجام این ترفندها را tricklining میگویند.

شکل دیگر اسلک لاین، highlining است و همانطور که از نامش پیداست انجام آن استرس بالایی دارد و قبل از هر چیز نیاز به تمرین ذهنی و بدنی دارد تا بتوان با چالش های ایستادن بر روی یک تسمه در فاصله چند صد متری از زمین، کنار آمد.

کی ران میگوید: ” من 99% از وقتم را اسلک لاین میکنم و آن یک درصد مانده را هایلاین میکنم.”

منظور او این است که تمرین بر روی اسلک لاین به مهارت شما بر روی های لاین اضافه میکند. کی ران همچنین شاگرادانش را تشویق میکند که در باشگاه تمرینات قدرتی نیز انجام دهند.

کی ران میگوید: “اولین باری که هایلاین کردم دوستم، مری، همراهم بود. ابتدا روی لاین خجالت میکشیدم، تا بلند میشدم، می افتادم.” بعد از اولین افتادن، در افتادن های بعدی، خودم را نگه میداشتم.”

در حالیکه اسلک لاین معمولا بین دو درخت بسته میشود، هایلاین بین صخره های دو دره نصب میشود. بخاطر بالا بودن ریسک خطر های لاین، کسانیکه روی آن راه میروند یک هارنس میپوشند و به گونه ای به های لاین وصل میشوندکه وقتی می افتند آنها را نگه دارد.

کی ران میگوید: وقتی بحث هایلاین وسط می آید، درک مکانیک این سیستم، همه چیز است.”

همانطور که نصب هایلاین اهمیت دارد یافتن نقطه ای برای نصب دو طرف تسمه نیز بسیار حائز اهمیت است.

همچنین بخوانید: آیا اسلک لاین کردن برای مغز مفید است؟

کی ران معتقد است که نوعی آدرنالین جنون آمیز وجود دارد که به همه اسلک لاینرها این جرات را میدهد که همه نوع لاین را امتحان کنند و این موضوع همچنین برای تمام کسانیکه ذهن آزاد داشته باشند، امکان پذیر است. او اعتراف میکند چند ماه قبل از اینکه اسلک لاین را شروع کند، هیچوقت فکر نمیکرد کارهایی را که امروز انجام میدهد، انجام دهد. او همچنین پس از گذشت چند سال پیوستن به جامعه اسلکرلاینرها، این نوع مراقبه بر روی تسمه را کشف کرد و آنرا با تمام کسانیکه به این کار عشق میورزند به اشتراک گذاشت.

نویسنده: LIAM GAYTER

مترجم: نرمین محمدطاولی

تمامی حقوق این ترجمه برای شرکت تمتلاین www.temetline.com محفوظ می باشد

بیشتر بخوانید: مجله تناسب اندام

مراقبه در حرکت: یافتن ذهن آگاهی (mindfulness) در اسلک لاین

گرد آوری شده از مجله djbaz
مجله خبری فان نیوز
اخبار سیاسی فان نیوز
منبع : dhbaz

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن