درمان خانگی

علت عرق کردن کف دست و درمان موثر آن

عرق کف دست که عده زیادی از افراد به آن دچار هستند می تواند باعث مختل شدن کار های روزانه شود ، اگر می خواهید تعرق کف دست خود را از بین ببرید لازم است این مقاله را تا پایان مطالعه کنید . علت عرق کردن کف دست و درمان موثر آن

عرق کف دست چیست

تعرق دست ها که به اصلاح پزشکی به نام هیپرهیدروزیس یاد می شود می تواند یکی از عارضه های مهم محسوب شود . این عارضه گاه می تواند در کار های روزانه شما باعث اجاد اختلال و گاه خطر آفرین باشد،  این بیماری زمانی که شما دچار اختلالات روحی همچون استرس ، اضطراب و ترس شده اید شدت خواهد یافت ، برای این بیماری شایع که عده زیادی از افراد به آن دچار هستند چند دلیل بیان شده است که عبارتند از :

درمان عرق کف دست

همیشه عرق کف دست به دلیل پر کاری غده تیروئید نبوده بلکه گاهی اوقات می تواند بخاطر بروز هیجانات و یا استرس ، اضطراب و غیره باشد برای این که تعرق کف دست را درمان کنید لازم است موارد زیر را انجام دهید . تناسب اندام

درمان عرق کف دست با استفاده از آب

آب مایع حیات است و در بسیاری از موارد درمانگر بیماری ها می باشد ، این بار با یکی دیگر از خواص آب آشنا شوید ، اگر دچار بیماری ژنتیکی عرق کف دست هستید لازم است آب بنوشید و یا این که به طور منظم دست های خود را با اب سرد بشویید ، برای این که از دیگر خواص آب بهره مند شوید لازم است در طول روز هشت لیوان آب میل کنید تا ضامن سلامتی تان باشید . علت عرق کردن کف دست و درمان موثر آن

 خلاصه مطلب فوق

از خواص آب برای درمان مشکلات پوستی استفاده کنید از جمله تعرق دست ها که می تواند برای شما ناخوشایند باشد .

درمان عرق کف دست با آب گوجه فرنگی

شاید برای تان جالب باشد که بدانید تعرق دست های خود را با استفاده از آب گوجه فرنگی می توانید درمان نماید ،برای این کار لازم است یک عدد گوجه را له کرده و با آب آن دست های خود را بشویید ، این کار باعث می شود عرق دست ها کم شده و به مرور زمان به طور کامل از بین خواهد رفت .

خلاصه مطلب فوق

برای این که از خواص گوجه فرنگی برخوردار شوید لازم است آن را له نموده و سپس دست های خود را بشویید .

 استفاده از روغن نارگیل برای درمان عرق کف دست

روغن نارگیل برای بسیار از موارد می توان استفاده کرد که مهم ترین آن عرق دست ها می باشد ، برای این کار لازم است ، به طور روزانه مقدار کمی از این روغن را روی دست خود ماساژ دهید و اجازه دهید برای ساعتی روی دست های تان باقی بماند .

خلاصه مطلب فوق

برای این که از خواص روغن نارگیل برخوردار لازم است روغن نارگیل برای یک ساعت روی دست های تان باقی بماند .

استفاده از روغن چای برای درمان عرق کف دست

یکی از روش های موثر برای درمان عرق دست ها استفاده از روغن درخت چای می باشد ، برای این که از خواص دارویی این روغن برخوردار شوید ، لازم است ۱۰ قطره از این روغن را در یک لیوان آّب اضافه نموده سپس با استفاده از یک پنبه دست های خود را با این روغن آغشته نماید ، اگر می خواهید به طور قطعی درمان کنید لازم است به طور منظم در هر هفته سه بار انجام دهید .

خلاصه مطلب فوق

روغن درخت چای می تواند به میزان قابل توجه ای تعرق بدن و عرق کف دست را کاهش دهد ، برای این که از خواص آن بهره مند شوید لازم است در هفته سه بار از این روغن استفاده کنید .

درمان عرق کف دست با استفاده از چای سیاه

طوری که همه ما میدانیم چای سیاه مملو از از تانن می باشد ، که می تواند برای درمان تعرق دست ها موثر واقع شود چرا که تانن در کمترین زمان می تواند منافذ پوست را کوچک نموده و مانع تعرق زیاد گردد .

روش استفاده

برای این که از خواص تانن چای سیاه برخوردار شوید می توانید یک عدد چای کیسه ای را خیس نموده و بین دست های خود قرار دهید بعد از ۲۰ دقیقه دست های خود را با آب سرد بشویید ، و یا این که دست های خود را در یک ظرف چای سیاه قرار داده و اجازه دهید برای مدت زمان ۲۵ دقیقه باقی بماند ، این ساده ترین روش برای درمان تعرق می باشد .

به یاد داشته باشید !

علاوه بر این موارد اگر می خواهید تعرق بدن خود را کاهش داده و درجه حرار بدن خود را کنترل کنید لازم است در طول روز از دم کرده چای سیاه استفاده کنید ، کافیست در هر روز ۴ لیوان چای میل کنید و اثرات اعجاب انگیز آن را مشاهده نماید . علت عرق کردن کف دست و درمان موثر آن

خلاصه مطلب فوق

تانن موجود در چای سیاه می تواند منافذ پوست را کوچک ساخته و از تعرق زیاد جلوگیری خواهد نمود برای این میزان عرق دست ها را کاهش دهید لازم است روزانه ۴ لیوان چای میل کنید .

سرکه سیب مفید برای برطرف سازی عرق کف دست

یکی دیگر از معجزات طبیعت که می تواند در کم ترین زمان ممکن مانع تعرق دست های شما شود سرکه سیب است ، جادو سرکه سیب به همراه گلاب می تواند درمان را قطعی نموده و بعد از مدتی تعرق را به میزان قابل توجه ای کاهش خواهد داد .

خلاصه مطلب فوق

شاید برای شما جالب باشد که بدانید سرکه سیب به همراه گلاب یکی از روش های درمان عرق کف دست ها می باشد .

کاهش عرق کف دست با استفاده از روغن گل رز

یکی دیگر از روش های درمان برای جلوگیری از تعرق دست ها استفاده از روغن گل رز به همراه گلاب می باشد ، این دو معجزه طبیعت می توانند تعرق را کاهش داده ، و باعث شادابی پوست دست های شما خواهد شد .

روش استفاده

برای این کار لازم است چند قطره روغن گل رز را به همراه گلاب مخلوط نموده و سپس خود را با این محلول ماساژ دهید اگر این کار را در هفته سه روز انجام دهید تاثیرات فوق العاده آن را نیز مشاهده خواهید نمود .

خلاصه مطلب فوق

روغن گل رز همراه با گلاب یکی از معجزات طبیعت است که می تواند برای شادابی پوست و کاهش عرق کف دست ها موثر واقع شود .

درمان عرق کف دست با جوش شیرین

جوش شیرین دارای خواص قلیایی بوده که می تواند برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید باشد ، اگر شما نیز دچار عرق کف دست هستید لازم است یک محلول از جوش شیرین و آب ولرم تهیه کنید تا از خواص اعجاب انگیز آن برای کاهش تعرق دست ها بهره مند شوید .

خلاصه مطلب فوق

اگر می خواهید از خواص جوش شیرین برخوردار شوید بهتر است جوش شیرین را همراه با آب مخلوط نموده و در هفته سه بار استفاده کنید .

استفاده از سیب زمینی برای کاهش عرق کف دست

سیب زمینی که در دسترس همه ما قرار دارد یکی از موثر ترین روش ها برای درمان تعرق می باشد ، چرا که سیب زمینی می تواند به میزان قابل توجه ای تعرق بدن را تحت کنترل داشته و باعث جذب عرق خواهد شد .

روش استفاده

اگر شما دچار عرق کف دست هستید لازم است یک سیب زمینی را شسته سپس به قطعه های کوچک تقسیم نموده و بر روی دست های خود قرار دهید تا به طور کامل باعث جذب تعرق دست های تان گردد ، این کار را برای مدت ۳ بار در هفته انجام دهید .

خلاصه مطلب فوق

با استفاده از سیب زمینی می توانید تعرق بدن را به میزان قابل توجه ای کاهش دهید .

 کاهش عرق کف دست با استفاده از حنا

یکی از روش های قدیمی که می تواند عرق کف دست را درمان نماید حنا می باشد ، حنا در کم ترین زمان می تواند منافذ پوست را پاکسازی کرده و مانع تعرق خواهد شد .

روش استفاده

برای این کار لازم است مقداری حنا و سدر را با هم مخلوط نموده با مقداری آب هم بزنید سپس روی دست های خود قرار داده و اثرات فوق العاده آن را مشاهد کنید .

علت عرق کردن کف دست و درمان موثر آن

خلاصه مطلب فوق

حنا و سدر می تواند برای درمان عرق کف دست ها و خشکی پوست موثر باشد .

 کاهش استرس و اضطراب

افرادی که دچار استرس و اضطراب هستند لازم است برای کاهش تعرق خود استرس خود را تحت کنترل قرار دهید تا میزان تعرق شما کاهش یابد ، برای این کار لازم است از ورزش های هوازی استفاده کنید تا استرس تان کاهش یابد ، برای این کار کافیست در طول روز به مدت ۳۰ دقیقه ورزش نماید تا استرس ها و اضطراب تان کاهش یابد .

خلاصه مطلب فوق

عرق کف دست ها برای افراد استرسی چندین برابر بوده و لازم است استرس خود را تحت کنترل داشته باشند .

 پرهیز از خوراکی ها که باعث تعرق می شود

بعضی از نوشیدنی ها و یا خوراکی ها می تواند باعث تعروق شود ، افرادی که دچار عرق کف دست هستید با از این نوشیدنی ها و خوراکی ها خودداری کنید ، نوشیدنی های که می تواند تعرق را در شما افزایش دهد ، همچون کافئین ، نوشیدنی های الکلی علاوه بر این ها استفاده از خوراکی های تند می تواند عرق دست های شما را تشدید نماید .

خلاصه مطلب فوق

غذا ها و خوراکی های که باعث افزایش تعرق در بدن شما می شود را بهتر است ترک کنید .

نتیجه گیری

یکی از بیماری های شایع عرق کف دست می باشد که می تواند در کار های روزمره شما دچار اختلال شود ، اگر شما به این مشکل دچار هستید لازم است از موارد فوق برای درمان قطعی آن استفاده کنید .


 

  •  عرق کف دست
  •  عرق کف دست درمان
  •  عرق کف دست معافیت
  •  عرق کف دست و پای نوزاد
  •  عرق کف دست و پای کودک
  •  عرق کف دست کودکان
  •  عرق کف دست نوزاد
  •  عرق کف دست و پا نشانه چیست

عرق کف دست و پا در کودکان

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن