نسخه گیاهی

درمان خانگی فشار خون بالا در منزل ( در کمترین زمان )

فشار خون بالا یکی از بیماری های شایع است ، برای درمان خانگی فشار خون بالا می توانید از روش های زیر استفاده نماید تا به طور قطعی فشار خون بالا را درمان نمایید . درمان خانگی فشار خون بالا در منزل ( در کمترین زمان )

فشار خون بالا چیست و چگونه می تواند درمان کرد

فشار خون نیرویی است که خون از قلب به شریان ها منتقل می کند ، هنگامی که فشار خون بالا است خون از طریق شریان به شدت حرکت می کند ، این باعث افزایش فشار روی بافت های حساس در شریان ها و خسارت عروق خونی می شود ، فشار خون بالا حدود نیمی از افراد بزرگسال را تحت تاثیر خود قرار داده است ، طبق تحقیقات دانشگاه های قلب و عروق آمریکا ، فشار خون بالا به عنوان یک قاتل خاموش شناخته شده است چرا که به طور معمول علایمی را ایجاد نمی کند تا زمانی که آسیب جدی به قلب وارد نشود و سریعا می تواند باعث بروز مرگ های ناگهانی شود .

درمان خانگی فشار خون بالا با ورزش کردن

یکی از راه های درمان فشار خون بالا حرکات ورزشی می باشد ، تمرین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در روز بخش مهمی از زندگی سالم است ، اگر به طور منظم شما حرکات ورزشی را روزانه انجام دهید می توانید بسیاری از بیماری ها را درمان نموده و مانع بروز بیماری های شایع مثل فشار خون بالا شوید علاوه بر این ها فعالیت های بدنی منظم باعث بهتر شدن خلق و خوی ، افزایش قدرت و تعادل در شما خواهد شد ، اگر علاقه ای به حرکات ورزشی باشگاه ندارید می توانید در طی روز یک مسیر را با مسافت تعیین شده پیاده روی کنید با این روش شما به میزان قابل توجه ای فشار خون را کاهش خواهید داد علاوه بر این ها انجمن سلامتی امریکا بیان نموده است در هفته دو روز حرکات بدنسازی انجام دهید تا عضلات بدون چربی داشته باشید . درمان خانگی فشار خون بالا در منزل ( در کمترین زمان )

خلاصه مطلب فوق

یکی از روش های کنترل فشار خون بالا در منزل حرکات ورزشی می باشد که می تواند به میزان چشم گیری موثر واقع شود .

رژیم غذایی مناسب برای درمان فشار خون بالا

یکی از موثر ترین روش ها برای درمان فشار خون بالا در منزل استفاده از یک رژیم غذایی مناسب می باشد ، این رژیم غذایی می تواند شامل خوردن میوه های فصل ، سبزیجات و در کنار آن غلات می باشد ، علاوه بر این ها شما می توانید از محصولات لبنی کم چرب ، گوشت بدون چربی ، ماهی و آجیل استفاده نماید به یاد داشته باشید در مصرف مواد غذایی فوق تحت هیچ شرایط نباید زیاده روی کنید و همین طور باید مصرف مواد غذای که دارای چربی اشباع شده هستند را محدود نموده و از نوشیدنی های همچون نوشابه پرهیز کنید .

درمان خانگی فشار خون بالا

 خلاصه مطلب فوق

اگر به سلامت قلب وعروق خونی خود اهمیت می دهید لازم است رژیم غذایی مناسبی را در نظر گرفته تا مانع بروز فشار خون بالا شوید .

درمان خانگی فشار خون بالا با حذف سدیم از رژیم غذایی

برای این که مانع بروز بیماری های قلبی و عروقی شوید لازم است مصرف سدیم را کاهش دهید طبق تحقیقات انجام شده ثابت شده است افرادی که دچار فشار خون بالا هستند و می خواهند این بیماری را در منزل درمان نمایند لازم است مصرف سدیم را کاهش داده حد معمول استفاده از سدیم بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ ملی گرم قرار دهید ، برای طعم دهی غذا های خود لازم است از ادویه جات استفاده نموده و مصرف نمک را به حداقل آن برسانید .

خلاصه مطلب فوق

درمان فشار خون به روش های ساده ای امکان پذیر است که مهم ترین آن کاهش مصرف سدیم در رژیم غذایی می باشد .

درمان خانگی فشار خون بالا با کاهش وزن

افزایش فشار خون با افزایش وزن ارتباط مستقیم دارد اگر مانع اضافه وزن خود نشوید بعد از یک مدت درمان فشار خون بالا برای شما دشوار خواهد بود ، برای درمان فشار خون چربی های دور کمر را جدی بگیرید زمانی که چربی های دور کمر و شکم افزایش یابد در واقع برای شما هشدار محسوب می شود این هشدار باعث به خطر انداختن سلامت قلب و عروق خونی خواهد شد ، به طور عموم برای این که مانع بروز بیماری فشار خون بالا شوید لازم است دور کمر در آقایان ۴۰ اینچ و در بانوان باید کمتر از ۳۵ اینچ باشد .

خلاصه مطلب فوق

یکی از روش های بهتر زیستن داشتن وزن متناسب می باشد برای درمان فشار خون بالا لازم است وزن خود را در حد متناسب آن قرار دهید .

درمان خانگی فشار خون بالا با ترک نیکوتین

استفاده از نیکوتین یا همان سیگار می تواند به طور مستقیم بر روی فشار خون تاثیر گذار باشد ، افرادی که مبتلا به فشار خون بالا با استفاده از سیگار این بیماری را تشدید نموده و باعث حمله های قلبی و گاه باعث سکته قلبی خواهد شد ، شاید برای شما جالب باشد که بدانید حتی دود سیگار می تواند باعث افزایش فشار خون شده و رگ های خونی را درگیر می کند ، توصیه ما این است که مصرف سیگار را ترک نموده و محافظ سلامتی خود باشید.

درمان خانگی فشار خون بالا

خلاصه مطلب فوق

یکی از ساده ترین روش ها برای درمان بیماری های قلبی عروقی و کاهش فشار خون بالا ترک دخانیات می باشد چرا که مصرف نیکوتین ارتباط مستقیم با افزایش فشار خون در بدن دارد .

درمان خانگی فشار خون بالا با ترک نوشیدنی های الکلی

طبق آیات و روایات موجود در دین اسلام نوشیدنی های الکلی باعث ایجاد بیماری های مختلف می شود که یکی از مهم ترین آن فشار خون و بیماری های قلبی عروقی است ، شاید زمانی که شما از این نوشیدنی ها استفاده نماید احساس آرامش داشته باشید اما با یاد داشته باشید که می تواند سلامتی شما را با خطر مواجه سازد ، اگر در مصرف نوشیدنی های الکلی زیاده روی نماید امکان دارد در کمترین زمان ممکن باعث بروز سکته های قلبی شود ، علاوه بر این ها این گونه از نوشیدنی ها می تواند تا حدی اثر بخشی دارو های دیگر را کاهش دهد .

خلاصه مطلب فوق

برای درمان خانگی فشار خون بالا لازم است از مصرف نوشیدنی های الکلی خود داری نماید .

درمان خانگی فشار خون بالا با تعادل حالت های روحی و روانی

یکی از مهم ترین مسایلی که ما نادیده گرفته ایم حالت روحی روانی می باشد عده زیادی از افراد به این باور اند که استرس ها ، اضطراب ها نمی تواند بر روی بدن تاثیری داشته باشد در صورتی که این باور کاملا اشتباه است ، چرا که حالت روحی و روانی شما ارتباط مستقیمی با سلامت جمسانی شما دارد ، اگر می خواهید سلامت خود را حفظ کنید در قدم نخست لازم است استرس های خود را کاهش دهید برای درمان خانگی فشار خون بالا یکی از مهم ترین موارد کاهش استرس و تنش های عصبی می باشد .

خلاصه مطلب فوق

اگر میخواهید از سلامت کامل برخوردار باشید و فشار خون بالا را درمنزل درمان کنید لازم از تنش ها و استرس های روزانه کاهش داده و تمرکز خود را برای افکار مثبت قرار دهید .

خطرات فشار خون بالا

یکی از مهم ترین ابعاد زندگی سلامت جسمانی و روحی می باشد که فشار خون بالا می تواند سلامت جسمانی را تحت تاثیر قرار دهد و باعث بیماری های همچون :

  1. سکته مغزی
  2. حمله قلبی
  3. آسیب های جدی کلیه
  4. مسدود شدن رگ های خونی

کارشناسان می گویند هر تغییر شیوه زندگی به طور متوسط، انتظار می رود که فشار خون توسط ۴ تا ۵ میلی متر فشار خون سیستولیک (شماره بالا) و ۲ تا ۳ میلی متر هورمونی دیاستولیک (تعداد پایین) کاهش یابد،کاهش مصرف نمک و ایجاد تغذیه در رژیم ممکن است فشار خون را حتی بیشتر کاهش دهد .

کلام پایانی

یکی از مهم ترین بیماری های که می تواند برای افراد خطر ساز باشد فشار خون بالا است این بیماری شاید به نظر ساده و مهم نباشد هم همین بیماری موجب بروز بیماری های قلبی و عروقی خواهد شد و اثرات ناگواری را همچون سکته قلبی را می تواند بجا گذار ، در این مقاله ما برای شما ۷ روش موثر و کاربردی که می توانید در خانه انجام داده و سبک زندگی تان را تغییر دهید را بیان نموده ایم ، این طبق نکاتی که برای شما بیان شده است زندگی خود را تغییر دهید در کمترین فرصت فشار خون شما کاهش یافته و باعث بهبود وضعیت تان خواهد شد .


 

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن