درمان خانگی

داغ شدن کف پا به چه علت است و سریع ترین روش درمان آن چیست؟

یکی از مشکلاتی که همه ما آن را تجربه نموده ایم ، داغ شدن کف پا یا همان داغی کف پا می باشد ، برای این که علت این مشکل را بررسی کنید توصیه می شود با ما همراه باشید . داغ شدن کف پا به چه علت است و سریع ترین روش درمان آن چیست؟

داغ شدن کف پا

گاهی اوقات بدن ما دچار تغییراتی خواهد شد همچون عرق کف دست ، داغ شدن کف پا و غیره که هر کدام این مسایل می تواند برای ما به عنوان یک زنگ هشدار باشد که بیانگر پیامد حفظ سلامتی ما می باشد ، در واقع زمانی که شما احساس می کنید کف پا های شما به طور غیر عادی داغ شده است ، بیانگر این است که بدن دچار یک بیماری است که از طریق داغی کف پا برای ما هشدار می دهد .

 دلایلی داغی کف پا

بیماری دیابت

افرادی که به دیابت نوع ۱ و نوع ۲ مبتلا هستند بیشتر از هر کسی ، داغی کف پا را احساس نموده اند ، چرا که دیابت کنترل نشده می تواند به سیستم عصبی اختلال ایجاد نموده و بیشترین صدمات را به عصب های پا وارد خواهد نمود ، در این صورت واکنش های ایجاد خواهد شد که در قالب داغی و سوزش پا می باشد . داغ شدن کف پا به چه علت است و سریع ترین روش درمان آن چیست؟

سموم در بدن

سموم در بدن باعث بیماری های مختلف شده و سلامتی را به خطر مواجه خواهد ساخت .

در صورتی که سموم از بدن خارج نشود بدن شما هشدار های را خواهد داد که اولین گام برای بازگویی موجودیت سموم در بدن داغ شدن کف پا خواهد بود ، سموم در صورتی از بدن خارج نمی شود که شما دچار بیماری های کلیوی باشید ، در این صورت لازم است هر چه سریع به درمان بیماری های کلیوی پرداخته و سموم را از بدن دفع کنید . تناسب اندام

اختلال هورمون ها

برای حفظ سلامتی داشتن رژیم غذایی مناسب بسیار مهم است ، چرا که کمبود های همچون ویتامین ها ، پروتئین و املاح معدنی می تواند باعث عواقب ناگواری گردد ، که مهم ترین آن ایجاد اختلال در عملکرد هورمون ها می باشد ، به طور مثال زمانی که تیروئید کم کار می شود می تواند بیماری های دیگر را نیز به وجود آورد که مهم ترین آن داغ شدن کف پا می باشد ، اگر شب احساس می کنید کف پا های شما داغ شده و سوزش دارد لازم است تست تیروئید را انجام دهید .

استفاده از نوشیدنی های الکلی

طوری که می دانید نوشیدنی های الکلی در کم ترین زمان می تواند اثرات منفی خود را بروی سیستم عصبی وارد نموده و به عصب های پا صدمه وارد نمایند .

فشار های وارده بر روی ستون فقرات

حساس ترین نقطه بدن ستون فقرات می باشد ، زمانی که فشار وارد شده به ستون فقرات زیاد باشد باعث می شود عصب یا نخاع دچار آسیب دیدگی شده و تاثیرات آن بر روی پا ها و دیسک کمر نمایان خواهد شد .

ارتباط متاتارسالژی با داغ شدن کف پا

یکی از بیماری های که عامل اصلی آن رفتار اشتباه ما می باشد متاتارسالژی می باشد ، این بیماری در اثر پیاده روی بیش از حد ، دوش ، استفاده از کفش های نامناسب ایجاد می شود ، در این صورت است که شما احساس داغ شدن کف پا های خود را تجربه خواهید نمود .

ایجاد کیست ها در قوزک پا

یکی از مهم ترین موارد که می تواند باعث داغ شدن کف پا های شما شود ، ایجاد کیست ها در ناحیه قوزک پا است .

کمبود ویتامین ها در بدن و داغ شدن کف پا

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند برای بدن اثرات منفی داشته باشد کمبود ویتامین ها می باشد مخصوصا ویتامین B12 , B6 که در اثر کمبود این دو ویتامین مهم کف پا ها داغ شده و شما احساس سوزش خواهید نمود .

بیماری دیسک کمر

دیسک کمر یکی دیگر از بیماری های است که نخاع و عصب های کمر را تحت تاثیر قرار داده و اثرات منفی آن مستقیم بر روی پا ها می باشد ، این تاثیرات منفی می تواند می تواند عصب های پا را درگیر نموده و باعث داغ شدن کف پا گردد .

داغ شدن پا ها و ارتباط آن با عفونت استخوان

طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه قاهره مصر نشان داده است که عفونت استخوان ها ارتباط مستقیمی با داغ شدن کف پا های شما دارد ،اگر مفاصل و استخوان ها دچار شکستگی و التهاب شده است می تواند به عصب های پا صدمه وارد کند .

فعالیت های بیش از حد

یکی از بیماری های شایع نوراما مورتون می باشد که در اثر ضخیم شدن عصب های پا بروز خواهد کرد عامل اصلی این بیماری فعالیت های بیش از حد و پیاده روی های زیاد می باشد .

درمان داغ شدن کف پا به روش های خانگی

با استفاده از روش های زیر می توانید داغی کف پای خود را درمان کنید این روش ها عبارتند از :

 • ورزش کنید
 • سرکه سیب استفاده کنید
 • ماساژ درمانی
 • استفاده از روغن نارگیل و روغن زیتون
 • استفاده از زنجبیل و زردچوبه
 • عصاره آویشن

روش های فوق در قسمت پایین برای شما به طور کامل شرح داده شده است .

برای درمان داغی کف پا ورزش کنید

یکی از موثر ترین روش های درمان ورزش می باشد ، چرا که شما در زمان انجام حرکاتی ورزشی جریان خون طبیعی خواهید داشت در این صورت گرمی پا کم شده و بدن به طور متناوبی گرم می شود .

درمان داغ شدن کف پا با سرکه سیب

یکی از کارشناسان طب سنتی در چین به نام جین هونگ طبق تحقیقاتی که انجام داده است بیان می کند ، استفاده از سرکه سیب بهترین درمان برای داغی کف پا می باشد ، جین هونگ روش استفاده آن را به دو روش بیان نموده است که عبارتند از :

روش اول :

سه قاشق غذا خوری سرکه سیب را به همراه یک قاشق غذا خوری آب مخلوط کنید و هر روز در میان وعده خود میل نماید و اثرات معجزه آسا آن را مشاهده کنید .

روش دوم :

روش دوم جین هونگ برای درمان گرم شدن کف پا ، شستن پا ها با سرکه سیب می باشد ، برای این کار لازم است در روز دو نوبت انجام دهید .

روغن زیتون استفاده کنید

یکی از معجزات طبیعت که نمی توان اثرات و خواص آن را نادیده گرفت روغن زیتون می باشد ، روغن زیتون را می توانید هر شب قبل از خواب برای پا های گرم خود استفاده کنید تا با خواصی که دارد در کم ترین زمان ممکن گرم پا های شما را بر طرف سازد .

روغن نارگیل مفید برای درمان داغی کف پا

روغن نارگیل که از دل طبیعت حاصل می شود می تواند درمانگر فوق العاده ای برای بیماری ها مختلف باشد ، اگر می خواهد از خواص این روغن بر خوردار شوید لازم است در طول روز در دو نوبت استفاده کنید ،اگر می خواهید اثرات روغن نارگیل را افزایش دهید بهتر است در مقابل نور خوشید که منبع غنی از ویتامین D است پا های خود را ماساژ دهید و اثرات مطلوب آن را خود مشاهده کنید .

آویشن استفاده کنید

همانطور که می دانید آویشن دارای خواص ضد التهابی می باشد که می تواند در کم ترین زمان عفونت و التهاب را درمان نماید ، در مواردی که داغی کف پا های شما به دلیل التهاب استخوان ها می باشد لازم است دمنوش آویشن میل کنید ، این دمنوش به میزان قابل توجه ای می تواند برای درمان گرمی پاهای شما موثر باشد ، علاوه بر این می توانید با عصاره آویشن پاهای خود را بشویید .

داغ شدن کف پا

استفاده از زنجبیل برای درمان داغ شدن کف پا

یکی دیگر از معجزات طبیعت زنجبیل است ، با استفاده از این گیاه شما می توانید بسیاری از بیماری ها را درمان نماید ، به طور مثال با زنجبیل می توانید سردرد های میگرنی ، درد مفصل و داغی کف پا را درمان کنید کافیست این پودر این گیاه را همراه با وازلین مخلوط نموده و هر شب پا های خود را ماساژ دهید ، علاوه بر این می توانید از دمنوش این گیاه با خواص فوق العاده آن استفاده نموده تا گردش خون در بدن شما تنظیم شود .

زردچوبه درمانگر داغی کف پا

زردچوبه یکی از چاشنی های خوشمزه در آشپزخانه می باشد که منبع غنی از آنتی اکسیدان بوده و می تواند برای درمان بیماری های مختلف مفید واقع شود ، برای این که از زردچوبه برای درمان گرمی کف پا استفاده کنید لازم است پا های خود را در یک ظرف آب ولرم و زردچوبه قرار دهید و اجازه دهید برای مدت ۲۵ دقیقه باقی بماند .

نتیجه گیری

یکی از هشدار های بدن ، داغ شدن کف پا ها می باشد که می تواند بیانگر یک بیماری باشد و یا این که علت داغ شدن پا آسیب های جدی به عصب های کف پا خواهد بود ، برای درمان این بیماری لازم است علت آن را دریافته و سپس به روش های درمان خانگی را استفاده کنید .


 

 •  داغ شدن کف پا
 •  داغ شدن کف پا هنگام خواب
 •  داغ شدن کف پا در بارداری
 •  داغ شدن کف پا نشانه چیست
 •  داغ شدن کف پا در بارداری و جنسیت
 •  داغ شدن کف پا در اوایل بارداری
 •  داغ شدن کف پا در بارداری نشانه چیست
 •  داغ شدن کف پا و دست
 •  داغ شدن کف پاها نشانه چیست
 •  داغ شدن کف پا علتش چیست
 •  داغی کف پا
 •  داغی کف پا و جنسیت جنین
 •  داغی کف پا در بارداری
 •  داغی کف پا از چیست
 •  داغی کف پا در اوایل بارداری
 •  داغي كف پا نشانه چيست

داغی کف پا در کودکان

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن