تناسب اندام

خلاص شدن از پوست اضافه شکم بعد از بارداری

مادران بسیاری بعد از تولد فرزند دلبندشان در مورد پوست اضافه بعد از بارداری پرسیده و به دنبال قطعی ترین راه برای خلاص شدن از شر این چین و چروک ها و پوست های اضافه هستند. اما لاغر کردن و از بین بردن این پوست  به جا مانده از شکم کار چندان راحتی نیست و عوامل زیادی در این موضوع نقش دارد. به عنوان مثال مهم است که در طول مدت زمان بارداری چند کیلو وزن اضافه کرده اید، چه مقدار پوست شکمتان دچار کشیدگی شده و در نهایت ژنی که از اجدادتان به ارث بردید چه ویژگی هایی دارد. درنتیجه خلاص شدن از این شکم جدید راحت نبوه و ممکن است زحمات زیادی کشیده باشید ولی بازهم شکمتان به همان شکل قبلی سرجایش باشد! خلاص شدن از پوست اضافه شکم بعد از بارداری

اما کار نشد ندارد، ابتدا باید بدانید که شکم چروک شده شما فقط چربی نبوده و پوست شل شده نیز هست. درنتیجه با راهکارهای غذایی و ورزشی می توانید به هدف نهایی تان برسید. در این مقاله ارزشمند می خواهیم راهکارهای تضمینی برای خلاص شدن از شر چین و چروک های شکم و پوست اضافه بعد از بارداری را برایتان بگوییم که ارزش امتحان کردن را دارند. بهتر است قبل از هرگونه عمل جراحی یا لیزری این راهکارها را امتحان کنید. خلاص شدن از پوست اضافه شکم بعد از بارداری

۶ راهکار برای خلاص شدن از پوست اضافه بعد از بارداری

به آرامی وزنتان را پایین بیاورید:

بسیاری از مادران بلافاصله بعد از بارداری، ترس از دست دادن زیبایی به سراغشان می آید. آنها تصور می کنند که هرچه زودتر چربی های شکم را آب کنند، بهتر بوده و با اینکار زیبایی شان را نجات خواهند داد. اما این باور درستی نیست، مادران گرامی اصلاً عجله نکنید و سراغ دمنوش ها و رژیم های سخت گیرانه و عجیب و غریب نروید. با اینکار شاید چربی هایتان را خیلی سریع آب کنید ولی کاهش وزن سرعتی مشکل جدیدی را به مشکل قبلی تان اضافه خواهد کرد! حالا باید مشکل پوست اضافه را حل کنید.

احتمالاً برایتان این سؤال پیش آمده که چه چیزی باعث بروز این مشکل می شود؟ علت این پوست اضافه به کاهش وزن فوری و غیر علمی شما بازمی گردد. زمانی که شما فقط تصمیم می گیرید چربی سوزی کنید، چربی و عضله هایتان باهم خواهد سوخت. درحالی که عضله نقش بسیار مهمی در فرم دهی به بدن و شکمتان دارد و همزمان متابولیسم تان را نیز افزایش می دهد. باید به بدنتان فرصت دهید تا با فرم جدیدش بعد از کاهش وزن کنار بیاید و به آن عادت کند. باید به بدنتان اجازه دهید تا خاصیت ارتجاعی اش را با کاهش وزنتان همگام کند و پا به پای شما جلو بیاید تا دچار مشکل پوست اضافه بعد از کاهش وزن نشوید.

پروتئین را در اولویت اول قرار دهید:

اگر بعد از خواندن راهکار شماره ۱، نظرتان در مورد کاهش وزن یکباره تغییر کرد و تصمیم گرفتید کاهش وزن تدریجی را در پیش بگیرید، بهتر است کاهش وزنتان با ورزش همراه باشد تا هم جلوی عضله سوزی را بگیرید و هم عضله سازی داشته باشید. برای عضله سازی نیز بدنتان نیاز شدیدی به پروتئین خواهد داشت، از این رو باید غذای عضلاتتان یعنی پروتئین را فراهم کنید. البته پروتئین فقط برای عضلاتتان مفید نخواهد بود و مصرف پروتئین به حفظ سلامتی پوست و شادابی (در مورد کلاژن پوست بعداً صحبت خواهیم کرد) آن کمک بسیاری خواهد کرد.

میزان پروتئین مورد نیازتان در طول روز نیز بستگی به وزن و فعالیت بدنی و تمرینات قدرتی ای که انجام می دهید، خواهد داشت. اما به صورت کلی می توان گفت که خانم ها باید به ازای هر ۱ کیلو وزن بدنشان در طول روز حدوداً ۲ گرم پروتئین مصرف کنند.

آب مورد نیاز بدنتان را فراهم کنید:

یادتان باشد که با مصرف آب پوستتان شاداب تر شده و خاصیت ارتجاعی آن نیز بیشتر خواهد شد. همچنین نوشیدن آب بیشتر در طول روز کالری سوزی تان را بیشتر کرده و از احتباس آب در ناحیه شکم جلوگیری خواهد کرد. ناگفته نماند که آب رسانی به بدن فقط محدود به نوشیدن آب نمی شود و اگر برای آب رسانی داخلی بدنتان از H2O (ساختار مولکولی آب) استفاده می کنید برای آب رسانی پوستتان نیز باید قدمی بردارید. بهتر است از لوسیون و کرم های ویتامینه استفاده کرده و سطح پوستتان را با استفاده از این لوازم بهداشتی و آرایشی، رطوبت رسانی کنید.

برای انتخاب لوسیون روی پوستتان نیز محتاط باشید، بهتر است از کرم ها و لوسیون های حاوی ویتامین E، A ، C و K استفاده کنید تا به جمع کردن پوست و جلوگیری از افتادن بیشتر آن کمک کند. بهترین کار این است که هنگام استفاده و کرم زدن به پوست بدن و شکمتان، این قسمت ها را ماساژ دهید تا با افزایش خون رسانی و رطوبت رسانی، اثر بخشی را چندین برابر کنید. توصیه می کنیم از لوسیون و ماساژ نیز روزی دو بار استفاده کنید.

برنامه ورزشی داشته باشید و وزنه بزنید:

خلاص شدن از پوست اضافه شکم بعد از بارداری

بسیاری از مادران از رابطه بین ورزش و وزنه زدن با سفت شدن پوست شل شده غافل شده و شاید حتی به این موضوع فکر هم نکنند. آنها از ترس اینکه نکند اندامشان مردانه شود، ترجیح می دهند اصلاً دمبل دستشان نگیرند. این باور اشتباهی است که متأسفانه ذهن خانم های ایرانی را درگیر خود کرده است. شما با دمبل زدن و عضله سازی فقط خوش هیکل تر شده و فرم بدنتان هیچ تغییری نکرده و به قوت خود همچنان زنانه باقی خواهد ماند. خودتان یک لحظه تصور کنید که با اضافه شدن کمی عضله به زیر پوستتان تا چه حد جلوی افتادگی پوستتان گرفته خواهد شد. نکته مهم دیگر این است که هرچقدر عضلاتتان بیشتر باشد، کالری سوزی تان در طول روز بیشتر خواهد بود. زیرا عضله ها کالری سوزی به همراه خواهند داشت و حتی زمانی که روی مبل دراز کشیده اید و سریال های شبکه سه را می بینید! بازهم کالری سوزی خواهید داشت. با استفاده از ورزش هم سایز دور کمرتان کم شده، هم پوست اضافه شکم تان جمع شده و هم خوش هیکل تر خواهید شد.

البته این نکته را به یاد بسپارید که برای رسیدن به این هدف باید برنامه ورزشی منظم داشته باشید. در صورتی که هنوز برنامه ورزشی ای برای انجام در منزل یا باشگاه ندارید یا می خواهید برنامه ای که از مربی باشگاهتان گرفته اید را حرفه ای تر کنید، می توانید از کارشناسان djbaz کمک بگیرید.

خاصیت ارتجاعی پوستتان را بهبود ببخشید:

خلاص شدن از پوست اضافه شکم بعد از بارداری

وقت پوست خاصیت ارتجاعی و کشسانی اش را از دست بدهد، دیگر نمی تواند به شکل اول خودش بازگردد. از دست رفتن این خاصیت می تواند به علت بالا رفتن سن باشد و موضوعی است که روزی گریبان گیر همه زنان خواهد بود. تحقیقات نشان داده است که مؤثرترین شیوه برای حفظ خاصیت ارتجاعی پوست رعایت نکات تغذیه ای و مصرف تمامی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز است. البته ناگفته نماند که استفاده از مکمل ها به سلامتی پوست و خاصیت ارتجاعی پوستتان کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

ویتامین C: ویتامین ث یکی از ضروری ترین و اساسی ترین ویتامین ها برای حفظ خاصیت ارتجاعی و کلاژن رسانی به پوست است. با بالا رفتن سن، قرار گرفتن در معرض آفتاب و آلودگی های موجود در هوا میزان ویتامین سی موجود در پوست کاهش یافته و می توانید این کاهش را با مصرف ویتامین ث به عنوان مکمل یا از طریق میوه ها و مواد طبیعی جبران کنید. تحقیقات نشان داده که یک خانم سالم باید  روزی حداقل ۷۵ میلی گرم ویتامین ث دریافت کند. می توانید این میزان ویتامین ث را با خوردن نیم لیوان فلفل شیرین خرد شده یا یک پرتقال متوسط دریافت کنید. منابع دیگر برای تأمین ویتامین ث شامل بروکلی، کاهو، سیب زمینی و توت فرنگی می شود. بهتر است از همه این منابع استفاده کنید تا خاصیت ارتجاعی پوستتان را در بیشترین حالت ممکن نگه دارید.

ویتامین E: وجود ویتامین ای در پوست تان همچون یک آنتی اکسیدان قوی عمل کرده و می تواند از پوست شما در برابر آفتاب و دیگر آسیب زننده های محیطی محافظت کنند. در اصل ویتامین E از پوست شما در برابر رادیکال های آزاد (آسیب زننده ها) محافظت نموده و همانند سدی بین پوست شما و این رادیکال های مضر قرار خواهد گرفت. پیشنهاد ما برای تأمین ۱۵ گرم ویتامین ای مورد نظرتان در طول روز استفاده از تخم آفتابگردان، بادام، فندق و بادام زمینی است.

ویتامین D: قطعاً می دانید که بعد از یک سن خاص دیگر سرعت ساخت سلولهای جدید و قدرت بازسازی در پوستتان کاهش خواهد یافت. ویتامین دی نقش جادویی ای روی پوست شما داشته و باعث رشد سلولهای جدید در پوست خواهد شد. البته برای بازسازی و احیای پوستتان با سلول های جدید نیاز به ویتامین ب ۱۲ و ویتامین ب ۶ نیز خواهید داشت. ناگفته نماند که بهتر است مصرف بیوتین و نیاسین (انواع دیگر ویتامین ب) را نیز به برنامه ویتامینی تان اضافه کنید تا نهایت لطف را به پوست خود بکنید. برای تأمین انواع ویتامین ب می توانید به سراغ میوه ها و سبزیجات سرشار از فیبر بروید و تا جایی که می توانید از مصرف میوه های بیش از حد شیرین خودداری کنید.

از محصولات سفت کننده پوست استفاده کنید:

به عنوان راه حل آخر و برای محکم کاری، می توانید به سراغ محصولات سفت کننده پوست بروید. تحقیقات نشان داده است که مصرف کرم ها و لوسیون های حاوی کلاژن، ویتامین E، A، C و K می تواند به جمع کردن پوست اضافه کمک می کند. پیشنهاد می کنیم از کره کاکائو، کلاژن و روغن شی باتر استفاده کنید. آلوئه ورا و روغن های دیگر که حاوی ویتامین E باشند نیز می توانند حسابی به کمکتان بیایند. همانطور که در بخشهای قبلی هم اشاره کردیم، بهتر است از خاصیت ماساژ برای پوستتان نیز غافل نشده و از این مزیت نیز به نفع پوستتان استفاده کنید. حداقل روزی دو بار این کار را تکرار کنید تا تأثیر معجزه آسای این محصولات را ببینید.


 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن