سبک زندگی

تمیز کردن خانه کمتر از نیم ساعت با 9 راهکار ساده

با 9 راهکار ساده خانه خود را کمتر از نیم ساعت تمیز کنید

آیا تا به حال این احساس را تجربه کرده اید که خانه خود را نتوانسته اید تمیز کنید، زیرا روزهای شلوغ کاری و یا خانوادگی را پشت سر گذاشتید و حالا بعد از یک هفته خانه تبدیل به یک محیط کثیف و شلخته شده است. اگر تا به حال دچار این احساس شده اید و نمی دانید از کدام قسمت خانه تمیزی را شروع کرده، در ادامه با چگونگی تمیز کردن خانه کمتر از نیم ساعت، تنها با 9 راهکار ساده آشنا شوید. تمیز کردن خانه کمتر از نیم ساعت با 9 راهکار ساده  تناسب اندام

تمیز کردن خانه کمتر از نیم ساعت با 9 راهکار ساده

آیا تمیز نکردن خانه باعث استرس شما می شود؟ یا اینکه در کنار کودک کوچکی که مسئولیت مراقبت از آن بر عهده شماست، وظایف خارج از خانه، کار و…. تمیز کردن تمام خانه در یک روز کاری دور از دسترس به نظر می رسد. آیا آماده هستید شروع کنیم؟!

1- در اسرع وقت کارها را انجام دهید

در اسرع وقت کارها را انجام دهید. مثلا همین الان ناهارتان تمام شد، سریعا ظرف هایتان را بشویید تا روی هم تلنبار نشوند. اگر وقت خواب کودکتان فرا رسیده و اسباب بازی هایشان اتاق را شلوغ کرده، 5 دقیقه قبل از خواب از او کمک بگیرید تا اسباب بازی هایش را با هم جمع کنید.

2- به موقع ظرف ها را بشویید

.هر وقت ظرف ها کثیف شد، سریعا آن ها را بشویید. به جای اینکه ظرف های غذا را روی میز، سینک ظرفشویی و … رها کنید سریعا آن ها را بشویید. با شستن ظرف ها شما در آخر روز با یک کوه ظرف کثیف که روی هم انباشته شده اند مواجه نمی شوید، سعی کنید این عادت را به فرزندانتان آموزش دهید.

3- اجاق گازتان را تمیز کنید

بعد از هر وعده غذایی که خوردید، میز ناهار خوری، اجاق گاز را تمیز کنید تا از چسبیدن روغن ها و کثیفی ها بر روی لوازم خانه تان جلوگیری کنید، اینگونه لازم نیست پس از یک هفته آن ها را بسابید زیرا آن ها را به راحتی قبلا تمیز کرده اید.

4- بعد رسیدن به منزل هر چیز را سر جای خودش قرار دهید

کانتر، میز کنار درب ورودی، میز وسط سالن پذیرایی و … را خلوت کنید. ممکن است وقتی از بیرون بر می گردیم، کلید، کتاب، لباس، قبض، نامه و… را روی میزها رها کنیم و استراحت کنیم. اما بهتر است سریعا همه وسایل در جای مشخص شده خود قرار دهید، در غیر این صورت هم وسایل کوچکتان مانند کلید و موبایل گم می شوند و هم تمیز کردن آن ها بعدا وقت بیشتری از شما خواهد گرفت.

5- برای هر وسیله جای مشخصی در نظر بگیرید

برای وسایلی که دارید در خانه جای مشخصی در نظر بگیرید، اگر وسایلتان جای مشخصی ندارند لازم است، این عادت را اصلاح کنید، وگرنه بعدا زمان زیادی برای پیدا کردن لوازمتان صرف خواهید کرد.

6- زمین آشپزخانه تان را جارو بزنید

 اگر قرار باشد کاری را هر روز انجام دهید، یکی از آن ها جارو زدن آشپزخانه است. با روزانه 2 تا 3 دقیقه جارو کردن آشپزخانه تان، از تمیز کردن کل خانه خلاص خواهید شد، زیرا خرده ریزهای آشپزخانه به دیگر قسمت های خانه نمی روند.

7- از دور انداختن لوازم نترسید

اگر عروسک کودکتان نیاز به تعمیر دارد، اگر شلوارتان بیش از حد پاره شده است، اگر بشقاب دلخواهتان ترک برداشته است، آیا فکر نمی کنید وقت دور انداختن این لوازم است؟! با دور انداختن وسایل خراب، پاره، تکه شده می توانید به خانه فضای جدیدی دهید. چه اشکالی دارد لباس نو اما کوچک شده کودکتان را به کودکی که به آن نیاز دارد هدیه دهید؟!

8- سینک دستشویی خود را بشویید

کودکتان با گل بازی کرده، دست های روغنی اش را در سینک شسته، خودتان صورت آرایش دارتان را در سینک شسته اید، فرقی نمی کند به هر حال بعد از چند روز نیاز دارید سینک هایتان را بشویید. فقط 5 دقیقه زمان می برد.

9- لباس هایتان را سرجایش قرار دهید

 به جای رها کردن لباس هایتان روی تخت، مبل ها و زمین آن ها را سرجایشان قرار دهید. لباس های تمیز را تا کرده و در کشو قرار دهید و لباس های کثیف را در قسمت لباس های کثیف بگذارید. با شستن دو روز یک بار یا دو بار در هفته لباس های کثیف، دیگر نیاز ندارید یک روز کامل لباس بشویید.

با انجام دادن کارهای کوچک و هر روزه دیگر نیاز ندارید یک روز کامل یا بیشتر برای تمیز کردن خانه خود وقت بگذارید، یا استرس بگیرید که مهمان هایتان به زودی می رسند و شما کارهایتان را تمام نکرده اید.

از شما متشکريم که تا انتهای اين مقاله با ما همراه بوديد. لطفا سوالات خود را در قسمت “نظرات” با ما در ميان بگذاريد، همچنين اگر ايده يا نظری در رابطه با مطلب حاضر داريد، خوشحال مي شويم آن را با ما در ميان بگذاريد.

  •  تميز كردن خانه از شپش
  •  روش نظافت منزل
  •  روش های نظافت منزل
  •  روش صحیح نظافت منزل
  •  بهترین روش نظافت منزل

روش نظافت سریع منزل

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن