درمان خانگی

بهترین روش های خانگی برای درمان یبوست شدید

یکی از مهم اختلالات دستگاه گوارشی یبوست می باشد ، برای درمان یبوست شدید می توانید از روش های درمان خانگی استفاده نماید . بهترین روش های خانگی برای درمان یبوست شدید تناسب اندام

بیماری یبوست چیست

یکی از بیماری های شایع بین  افراد جامعه یبوست می باشد که می تواند بیانگر اختلالات شدید سیستم گوارشی باشد ، زمانی که شما دچار بیماری یبوست هستید در واقع روده ها فعالیت منظمی نداشته و در تخلیه مواد زاید تولید شده دچار مشکل می باشد .

زمانی شما دچار یبوست هستید علایمی همچون بوی بد دهان ، سوزش و درد معده را تجربه خواهید کرد  ، یبوست باعث می شود سموم در بدن افزایش یافته و باعث بیماری های دیگر شود و سلامت شما را به خطر مواجه سازد ، برای رهایی از این اختلال لازم است راهکار های زیر را به دقت مطالعه نموده و انجام دهید . بهترین روش های خانگی برای درمان یبوست شدید

 درمان یبوست شدید به روش های خانگی

۱ – درمان یبوست با روغن زیتون

اگر جز افرادی هستید که از بیماری یبوست رنج میبرید لازم است روغن زیتون را در تهیه غذا ها خود استفاده نماید ، این روغن با ترکیباتی که دارد فقط یک روغن خوشمزه و طعم دهنده نبوده بلکه درمانگر بیماری های گوارشی می باشد .

روغن زیتون می تواند خشکی و بی نظمی روده ها را درمان نماید و از بروز بیماری های همچون یبوست جلو گیری نماید برای این کار کافیست روغن زیتون را در وعده های غذایی تان اضافه کنید . بهترین روش های خانگی برای درمان یبوست شدید

۲ – لیمو تازه درمانگر بیماری های گوارشی

یکی از معجزات طبیعت که نمی توان فواید اعجاب انگیز آن را نادیده گرفت لیمو تازه می باشد ، که مهم ترین ترکیبات لیمو اسید سیتریک بوده ، لیمو  تازه همچون دارو های که توسط پزشک تجویز می شود عمل نماید و بیماری های گوارشی را درمان کند .

اگر دچار سوزش معده ، حالت تهوع و یبوست شده اید لازم است لیمو تازه را با آن مخلوط نموده و سپس میل نماید ، بعد از مدت کوتاهی استراحت اثرات مطلوب آن را مشاهده خواهید کرد .

۳ – درمان یبوست شدید با کنجد

اگر می خواهید بیماری های گوارشی را درمان کنید لازم است از مواد غذایی در رژیم غذایی خود استفاده نماید که مملو از فیبر باشد ، کنجد مملو از فیبر بوده که می تواند حرکات روده ها را به میزان قابل توجه ای منظم سازد و برای دفع مواد زاید موثر واقع شود .

اگر می خواهید یبوست شدید را درمان نماید لازم است روزانه ۳۰ گرم کنجد را تنها میل کنید و یا این که کنجد را در ترکیب غذا های خود اضافه نموده و از اثرات اعجاب انگیز آن بهره مند شوید .

۴ – درمان یبوست شدید با آب

طوری که می دانید یکی از مهم ترین نوشیدنی ها که می تواند ضامن سلامتی ما باشد آب است ، برای این که بیماری های گوارشی را درمان کنید لازم است روزانه هشت لیوان آب میل کنید ، چرا که یکی از مهم ترین علل بروز یبوست کمبود آب در بدن می باشد که باعث اختلال در عملکرد روده ها خواهد شد .

۵ – با آلوئه ورا به درمان یبوست شدید بپردازید

یکی از معجزات طبیعت که مملو از مواد مفید می باشد آلوئه ورا است ، آلوئه ورا که از طرفداران زیادی برخوردار بوده منبع غنی از فنلی و فیبر می باشد که برای درمان بیماری یبوست بسیار موثر و مفید می باشد .

اگر می خواهید از بروز بیماری های گوارشی جلوگیری نماید لازم است آلوئه ورا را در رژیم غذایی هفتگی خود قرار دهید و تاثیرات آن را روی دستگاه گوارشی خود مشاهد نماید .

۶ – درمان یبوست شدید با دمنوش گل محمدی

زمانی که شما برای درمان بیماری یبوست شدید به پزشک مراجعه می کنید دارو های ملین را تجویز خواهد نمود که می تواند یبوست را بر طرف سازد ، اما در بعضی از مواقع دچار مشکل خواهید شد .

برای این که مانع عوارض ملین شوید لازم است از دم کرده گل محمدی استفاده کنید که خواص آن بهتر از ملین می باشد و می تواند در کم ترین زمان ممکن یبوست را به طور کامل درمان نماید .

۷ – درمان یبوست شدید با قهوه

یکی از مهم ترین خواص قهوه که مربوط به کافئین می باشد ، تحریک سیستم گوارشی است که می تواند به میزان چشم گیری برای دستگاه گوارشی شما موثر و مفید واقع شود ، اگر می خواهید یبوست شدید را در منزل درمان کنید کافیست یک لیوان آب میل کنید سپس یک فنجان قهوه بنوشید و اثرات اعجاب انگیز آن را خود مشاهد نماید .

۸ –  رفع یبوست با آلو بخارا

یکی از موثر ترین روش های درمان یبوست حاد استفاده از آلو بخار می باشد که می تواند برای فعالیت های روده موثر باشد ، از آلو بخار برای درمان یبوست می توانید به اشکال مختلف استفاده نماید که عبارتند از :

 • آب آلو بخار را به صورت ناشتا میل کنید .
 • آلو بخار را در ترکیب خورشت های خود اضافه کنید .
 • مربا آلو بخار در وعده صبحانه میل کنید .

این سه روش یکی از خوشمزه ترین روش های درمان یبوست حاد می باشد که می تواند فعالیت معده را منظم نموده و در دفع مواد زاید موثر واقع شود.

۹ – سبوس برنج را فراموش نکنید

سبوس برنج و یا دیگر حبوبات می تواند برای درمان یبوست حاد موثر و مفید باشد ، سبوس حبوبات همچون عدس مملو از فیبر بوده که می تواند در کم ترین زمان ممکن یبوست را به طور کامل درمان نموده و سوزش معده را درمان خواهد کرد .

۱۰ – درمان یبوست شدید با خاکشیر

شربت خاکشیر یکی از شربت های فصل گرما که از طرفداران زیادی برخوردار می باشد ، دانه های کوچک این گیاه خودرو مملو از اسید های مفید بوده که می تواند تاثیرات مثبتی روی دستگاه گوارشی داشته باشد .

اگر می خواهید یبوست را درمان کنید لازم است شربت خاکشیر نبات میل کنید و یا این که از جوشانده خاکشیر استفاده کنید و اثرات آنی خاکشیر را مشاهده کنید .

۱۱ – خوراکی های فیبر دار استفاده نماید

یکی از موثر ترین راه های درمان برای مشکلات گوارشی استفاده از رژیم غذایی مناسب می باشد ، رژیم غذایی مناسب برای رفع یبوست استفاده از سبریجات و خوراکی های است که مملو از فیبر باشد تا بتواند روده ها را تحریک نموده و در امر دفع مواد زاید موثر واقع شود .

این خوراکی ها عبارتند از :

 1. نخود فرنگی
 2. آلو بخارا
 3. کلم بروکلی
 4. حبوبات
 5. گلابی
 6. هلو
 7. سبزی جعفری
 8. آناناس
 9. گل کلم
 10. لیمو
 11. گوجه فرنگی
 12. کدو
 13. نخود

بهترین روش های خانگی برای درمان یبوست شدید

درمان یبوست شدید با ماساژ

بسیاری از پژهشگران به این باور اند که ماساژ می تواند به میزان زیادی برای درمان معده درد و درمان یبوست حاد مفید باشد .

روش اول

یکی موثر ترین روش های درمانی که می تواند در کمترین زمان ممکن درد معده را آرام ساخته و برای یبوست موثر است ، ماساژ شکم با کف دست می باشد ، برای این کار کافیست کف دست خود را روی شکم قرار داده و با حرکات دایره ای ماساژ را شروع کنید .

از این ماساژ بیشتر برای تسکین درد روده در کودکان استفاده شده و می تواند اسپاسم عضلانی شکم را بر طرف سازد .

روش دوم

روشی دیگر که می تواند برای درمان اسپاسم شکم موثر بوده و درد شکم را کاهش دهد ، به این صورت است که ، برای این کار لازم است چهار انگشت خود را به آرامی زیر جناغ سینه قرار داده و تا قسمتی که احساس درد می کنید بکشید ، با انجام این روش می توانید اسپاسم روده ها را بر طرف ساخته و با موجب رفع یبوست شوید .

به یاد داشته باشید در زمان ماساژ از فشار زیاد پرهیز کنید چرا که موجب تشدید یافتن درد خواهد شد ، این ماساژ را می توانید برای تمامی افراد استفاده نموده و مدت زمان لازم برای انجام این ماساژ و  تسکین یافت درد های شکم ۱۵ تا ۲۰ دقیقه می باشد .

روش سوم

روش سوم برای آرام ساختن اسپاسم روده ها و درد شکم لازم است به سمت پشت خود دراز بکشید و پا های خود را به سمت شکم حرکت دهید ، با استفاده از این روش می توانید روده ها را تحریک ساخته که می تواند یبوست را به میزان قابل توجه ای درمان نماید .

روش چهارم

اگر احساس می کند روند درمان یبوست شدید شما به کندی پیش می رود لازم است ورزش کنید ، حرکات ورزشی به راحتی می تواند باعث تحریک پذیری روده شده و سموم بدن را به طور کامل برطرف سازد ، ورزش بهترین روش برای درمان اختلالات گوارشی می باشد .

درمان یبوست شدید

یادداشتی برای شما خواننده عزیز !

برای این که دچار این بیماری نشوید لازم است چند نکته مهم را به یاد داشته باشید که عبارتند از :

 • داشتن رژیم غذایی مناسب
 • مصرف روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب
 • تحرک کافی در طول روز
 • به مدت ۳۰ دقیقه ورزش صبحگاهی
 • استفاده از مواد غذایی فیبر دار

کلام پایانی

یکی از شایع ترین بیماری های موجود یبوست می باشد که در اثر اختلالات گوارشی بروز خواهد یافت ، این بیماری هر چقدر شایع و ساده باشد می تواند باعث بیماری های دیگر شده و موجب  افزایش سموم بدن خواهد شد  ، اگر این بیماری هر چند ساده را درمان نکنید می تواند خطر آفرین باشد و سلامتی شما را به خطر مواجه سازد .

برای درمان یبوست شدید لازم است ، از مواد غذایی سالم و غنی از فیبر استفاده نماید از روغن های کرچک و زیتون که درمانگر فوق العاده اختلالات گوارشی است در ترکیب غذا های خود اضافه کنید ، در طول روز تحرک کافی را داشته و از مواد غذایی چرب و مصرف فست فود ها خودداری کنید .


 

 •  درمان یبوست شدید
 •  درمان یبوست شدید در سالمندان
 •  درمان یبوست شدید در طب سنتی
 •  درمان یبوست شدید در بزرگسالان
 •  درمان یبوست شدید در کودکان
 •  درمان یبوست شدید کودکان
 •  درمان یبوست شدید در بارداری
 •  درمان یبوست شدید با خاکشیر
 •  درمان یبوست شدید بزرگسالان

درمان یبوست شدید چیست

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن