آرایش و زیبایی

آیا چسب های بینی اثر دارند؟

چسب های بینی به دلیل قدرت رضایت‌بخش خود در از بین بردن جوش های و دانه‌های سرسیاه با یک چسب ساده مشهورند، با این حال هنوز درباره‌ی اینکه چطور کار می‌کنند و چقدر در پاکسازی پوست موثر و ایمن هستند، سردرگمی وجود دارد.

همچنین بخوانید: نوار پاک کننده‌ی منافذ پوست چطور کار می کند؟

اساسا، نوارهای بینی مثل بخش چسب‌دار چسب زخم اما چسبناک‌تر هستند. وقتی آنها را روی بینی خود می‌زنید، لایه‌ی رویی پوست که منافذ را پر می‌کند را همراه با چربی اکسید شده درون آنها که باعث ایجاد دانه‌های سیاه می‌شود، از بین می‌برید.

نتیجه این که منافذ پوست شفاف‌تر و کوچک تر به نظر می‌رسند.

هشدار این است که نوارها، برای پیشگیری از جوش های سر سیاه و پاکیزه نگه داشتن منافذ کاری انجام نمی‌دهند.

مساله‌ی دیگر در مورد کارایی این نوارها بستگی به توانایی کاربرد در پیروی از دستورالعمل‌ها دارد. عدم استفاده از آب کافی و نچسباندن نوار به گوشه‌ها و شیارهای بینی باعث می‌شود که نوار کاملا نچسبیده و چربی درون منافذ را بیرون نکشد.

چسب های بینی به عنوان راه‌حل سریع برای از بین بردن دانه‌های سرسیاه سطحی و چربی عالی هستند، اما بزرگترین مشکل آنها این است که نتیجه بسیار موقتی است. استفاده از چسب بینی، روش خوبی برای آماده کردن پوست برای بیرون رفتن است، اما برای باز کردن دایمی منافذ و پیشگیری از جوشهای سر سیاه در آینده کاری نمی‌کند.

هرچند استفاده‌ی گهگاه از چسب های بینی ضرری ندارد، اما استفاده‌ی مداوم از آنها می‌تواند مضر باشد.

به جای تکیه کردن به چسب های بینی، بهتر است روش های مراقبت از پوست برای درمان و پیشگیری از جوش های سر سیاه را دنبال کنید.

در طولانی مدت، چسب های بینی ممکن است مقدار زیادی از چربی طبیعی پوست را از بین برده و باعث ایجاد آکنه و پارگی و کشیده شده منافذ شوند.

اگر بعد از مشاهده‌ی آثار آسیب یا نازکی پوست، به استفاده از چسب ها ادامه دهید می‌تواند باعث مشکلات متعددی از زخم تا رگهای عنکبوتی و تشدید تدریجی دیگر مسایل پوستی، مثل روزاسه شود.

به جای تکیه بر چسب های بینی برای پاکسازی مرتب منافد پوستی، از یک لایه‌بردار به عنوان بخشی از برنامه‌ی مراقبت پوست خود استفاده کنید و چسب های بینی را فقط برای مواقع خاص نگه دارید.

همچنین بخوانید: نوارهای پاک کننده‌ی منافذ پوست خانگی

بیشتر بخوانید: مجله تناسب اندام

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن