آرایش و زیبایی

آیا قبل از پرایمر، از ضد آفتاب استفاده می‌کنید؟

استفاده از ضد آفتاب، سهمی اساسی در مراقبت از پوست دارد. صورت شما، برای اجتناب از سرطان پوست و همچنین نشانه‌های بالا رفتن سن مانند چین و چروک، در برابر اشعه‌های UVA نیاز به حفاظت دارد. برای بهترین نتیجه، باید محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایش را با ترتیب درست استفاده کنید.


ترتیب استفاده

شما می‌توانید از هر دو محصول ضد آفتاب و پرایمر در صورت استفاده درست، سود ببرید.

استفاه از هر نوع محصول مراقبتی پوست، زیر پرایمر، توصیه میکاپ آرتیست ژوئت بالسامو در مجله Instyle است.

بعد از اینکه صورتتان را شستید، قبل از استفاده از پرایمر، ضد آفتاب بزنید و صبر کنید تا خشک شود.

جاشوا فاکس متخصص پوست در نیویورک، می‌گوید رنگ دانه‌های موجود در لوازم آرایش می‌توانند قدرت ضد آفتاب را تضعیف کنند.

استفاده از پرایمر بعد از ضد آفتاب می‌تواند نقش محافظ میانی برای کرم پودر ایفا کند و نقش و تاثیر ضد آفتاب‌ها را دست نخورده نگاه دارد.


حفاظت ضد آفتاب

در طول سال، چه هوا بارانی باشد و چه آفتابی، و صرف نظر از نوع پوستتان، از ضد آفتاب استفاده کنید. برای بهترین محافظت در برابر آفتاب از یک کرم ضد آفتاب با 15 SPF یا بالاتر، هر زمانی که خارج از منزل هستید استفاده کنید. گردنتان را هم فراموش نکنید: به آن قسمت هم آزادانه کرم بزنید.


نوع پوست و ضد آفتاب

نوع پوست، عاملی تعیین کننده در نوع ضد آفتاب شماست. زمانی صرف کنید و برچسب مواد تشکیل دهنده ضد آفتاب‌ها را بخوانید. اگر پوستتان حساس است، از نوع بدون رنگ و مواد نگه دارنده استفاده کنید. همچنین مطمئن باشید که معطر نباشد.

افرادی با پوست مستعد آکنه، باید دقت کنند از نوعی که باعث واکنش آلرژیک یا آکنه نمی‌شود (non comedogenic) استفاده کنند. پوست‌های نرمال، مختلط و خشک می‌توانند از یک کرم ضد آفتاب سبک که آبرسانی نیز انجام می‌دهد استفاده کنند. اگر پوستی چرب دارید، از نوع بدون چربی استفاده کنید.


نوع پوست و پرایمر

پرایمر آرایشی برای ایجاد آمادگی برای آرایش به پوست زده می‌شود. این کرم یک ظاهر بی نقص به پوست می‌دهد، و به باقی ماندن کرم پودر کمک کرده و دوام طولانی تری برای آن ایجاد میکند.

افراد با پوست چرب باید از پرایمر‌های بدون چربی استفاده کنند. پوست‌های خشک، نرمال، و مختلط باید از نوع آبرسان آن استفاده کنند. و اگر پوست حساس دارید، از نوعی استفاده کنید که ضد حساسیت است و از تحریک جلوگیری میکند.

بیشتر بخوانید: مجله تناسب اندام

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن